Zamknij
REKLAMA

Dotacja na budowę parkingu przy Mechaniku

16:25, 17.07.2020 | opr. na podst. informacji Biura Prasowego UMWM
Skomentuj fot. UMWM
REKLAMA

Przy Zespole Szkół nr 1 w Sierpcu powstanie parking dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Udało się pozyskać na ten cel dodatkowe środki.

 

W maju tego roku radni województwa mazowieckiego podzielili środki z Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych. Przyznane zostały Mazowszu w kwocie 17 mln zł na zadania realizowane przez Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej, wśród których jest m.in. wsparcie działalności zakładów aktywności zawodowej, roboty budowlane dotyczące obiektów służących rehabilitacji w związku z potrzebami osób z niepełnosprawnościami.

W ubiegłym roku do Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej wpłynęło 19 wniosków o dofinansowanie robót budowlanych. Pozytywną weryfikację formalną przeszło 18 z nich. Dofinansowanie otrzyma 12 projektów – wśród nich jest parking przy Zespole Szkół nr 1 w Sierpcu.

W ramach zadania zaplanowano budowę parkingu i podjazdu dla osób niepełnosprawnych z przebudową schodów zewnętrznych. Jednym z zamierzeń szkoły jest umożliwienie aktywnego i samodzielnego funkcjonowania niepełnosprawnym uczniom oraz integracja i kształtowanie wizerunku placówki jako „szkoły bez barier”. Wykonanie inwestycji umożliwi m.in. niepełnosprawnym uczniom samodzielne korzystanie z sali gimnastycznej (obecnie ze względu na brak podjazdu uczniowie poruszający się na wózkach muszą być wnoszeni i znoszeni przez inne osoby).

Projekt otrzymał ponad 49,8 tys. zł dofinansowania. W podpisaniu umowy wzięli udział m.in. marszałek województwa Adam Struzik, ze strony Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej – Aleksander Kornatowski, p.o. dyrektora, starosta sierpecki Mariusz Turalski i wicestarosta – Jarosław Ocicki.

(opr. na podst. informacji Biura Prasowego UMWM )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%