Zamknij
REKLAMA

Nowa siedziba szpitalnego POZ

17:05, 15.07.2020 | A.M
Skomentuj
REKLAMA

 

 

POZ działający w ramach SPZZOZ w Sierpcu zmienił siedzibę. Pacjenci będą przyjmowani w przychodni przy ul. Matejki. Przychodnia przy ulicy Słowackiego będzie pełniła funkcję przychodni specjalistycznej.

 

Poradnia POZ przy sierpeckim szpitalu funkcjonuje od 2013 roku. Zmiana siedziby nastąpiła od 1 lipca 2020 r. Oficjalnego otwarcia dokonali starosta sierpecki Mariusz Turalski, wicestarosta Jarosław Ocicki, przewodniczący Rady Powiatu Przemysław Burzyński oraz zastępca dyrektora SPZZOZ w Sierpcu Karol Łukasiak. W uroczystości wzięli udział radni powiatowi, pracownicy szpitala i przychodni. 

Starosta Mariusz Turalski wyraził zadowolenie, że Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Sierpcu może służyć za wzór dla innych tego typu zakładów, a w ubiegłym roku jako jeden z dziesięciu szpitali powiatowych w Polsce odnotował wynik dodatni. Wicestarosta Jarosław Ocicki zwrócił uwagę, że udało się do naszego miasta przyciągnąć lekarzy ortopedów, pediatrów, a także chirurgów.

- Jak mówiłem już wiele razy, będziemy inwestować w szpital. Staramy się pozyskiwać pieniądze z różnych źródeł. Jak powiedział skarbnik, pieniądze nas się trzymają, więc daj Boże, żeby się dalej trzymały – stwierdził wicestarosta.

Jarosław Ocicki zapewnił, że wbrew pojawiającym się plotkom, wynajem tego obiektu nie kosztował ani 20 tys. zł, ani tym bardziej 50 tys. zł.

W nowych gabinetach znalazło się miejsce na nowy sprzęt diagnostyczny, m.in. służący do badania dna oka, czy uszu małych pacjentów. W niedługim czasie rozpocznie także działalność punkt pobrań do badań laboratoryjnych.

Świadczenia z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej, czyli świadczenia zdrowotne, profilaktyczne, diagnostyczne, lecznicze oraz pielęgnacyjne z zakresu medycyny ogólnej, rodzinnej, chorób wewnętrznych i pediatrii, są w całości finansowane przez NFZ.

W przychodni otwartej w dni robocze w godzinach 8.00-18.00 pracuje obecnie dwójka lekarzy: Sławomir Łojek - specjalizujący się w chorobach wewnętrznych i medycynie rodzinnej oraz pediatra Katarzyna Piusińska.

W tym samym miejscu od 18.00 do 8.00 w dni robocze i całą dobę w soboty, niedziele i w dni świąteczne świadczona jest opieka w ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA