Zamknij
REKLAMA

„Te lata były dla mnie wspaniałe i bardzo piękne”. Ks. Tomasz Kadziński pożegnał się z Sierpcem

19:39, 07.07.2020 | A.M
Skomentuj
REKLAMA

 

 

Wszystko ma swój czas, i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem” - zapisano w Starym Testamencie, w Księdze Koheleta. No i nadszedł czas rozstania z proboszczem parafii św. Maksymiliana Kolbego, dziekanem dekanatu sierpeckiego, ks. Tomaszem Kadzińskim.

 

W niedzielę, 28 czerwca 2020 r. odbyła się msza dziękczynna odprawiona przez ks. Tomasza Kadzińskiego. Nabożeństwo było wyrazem podziękowania Bogu i podziękowania dla sierpczan za wspólnie spędzone dziesięć lat.

 

Jesteście moimi nauczycielami

Podczas kazania proboszcz dokonał podsumowania swojego pobytu w parafii św. Maksymiliana Kolbego.

- To wielki dla mnie dar, że mogłem być w pięknym Sierpcu i w tej cudownej wspólnocie kościoła szkolnego. To pierwsza moja parafia, gdzie byłem proboszczem. Pierwsza, to znaczy, że wy jesteście moimi nauczycielami. Byliście dobrymi nauczycielami. Wiele się od was nauczyłem – powiedział ks. Tomasz Kadziński.

Ksiądz dziękował za wspólne msze, modlitwy, spotkania. Wspominał konkursy dla dzieci, radosne śpiewanie z chórem Kostki. Mówił o harcerzach, którzy sprawili, że kościół szkolny stał się też kościołem harcerskim. Przypomniał ważne wydarzenia w życiu Parafii, jak nawiedzenie obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, Orszaki Trzech Króli, wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II, inscenizacje, koncerty i wspaniałe Festyny Maksymiliańskie, które gromadziły wspólnotę na modlitwie i zabawie.

Podziękował za odnowienie kościoła, nowe nagłośnienie, oświetlenie prezbiterium, nową ambonę, zakrystię, nowe ogrzewanie.

- Był czas przychodzenia na parafię i czas powitania. Dziś jest czas odchodzenia i pożegnania. Smutno mi się rozstać ze wspólnotą parafii św. Maksymiliana Kolbego w Sierpcu, ale święty Paweł powiada „W każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola w Jezusie Chrystusie względem was". Odchodzę z tej parafii ze smutkiem, ale ze spokojem i nadzieją. „Kto was przyjmuje, Mnie przyjmuje” i mam nadzieję, że tam, w Żurominie, też mnie przyjmą tak, jak wy dziesięć lat temu – mówił proboszcz.

Ksiądz Tomasz podziękował wszystkim, z którymi współpracował, spotykał się, którzy pomagali tworzyć wspólnotę.

- Dziękuję za wszelkie dobro, jakiego tu, w pięknym Sierpcu, miastu ze smakiem, doświadczyłem. Przede wszystkim za smak dobroci. I ten smak ze sobą zabieram – powiedział ks. Tomasz Kadziński.

 

Podziękowania

Za dziesięć lat posługi podziękowali proboszczowi i dziekanowi sierpeckiemu wierni. Padło wiele wzruszających słów.

- Święty Jan Paweł II w jednej ze swoich homilii powiedział: „Wczoraj do ciebie nie należy, jutro jest niepewne, tylko dziś jest twoje”. Patrząc na dziesięć lat twojej posługi w parafii św. Maksymiliana Kolbego w Sierpcu, nie sposób wymienić wszystkie Boże dzieła, te materialne i te duchowe, które poprzez twoje kapłaństwo stały się chwałą i historyczną częścią naszej lokalnej społeczności. „Twoje jest dziś”, dlatego dziś, 28 czerwca 2020 r., pragniemy podziękować za pracę w naszej parafii. Żadne słowa nie wyrażą naszej wdzięczności za dobro i szlachetność, które nam podarowałeś – powiedział przedstawiciel Rady Parafialnej.

Za współpracę podziękowali także poseł Waldemar Olejniczak, starosta Mariusz Turalski, przewodniczący Rady Powiatu Przemysław Burzyński, burmistrz Jarosław Perzyński, przewodniczący Rady Miejskiej Dariusz Malanowski, wójt gminy Sierpc Krzysztof Korpoliński, strażacy z Gorzewa, Andrzej Cześnik – członek Zarządu Towarzystwa Patriotyczno-Historycznego Ziemi Sierpeckiej „Pamięć i Prawda”, przedstawiciele placówek oświatowych i kulturalnych, Legionu Maryi, kół różańcowych, ministranci, zespół Kostki, parafianie.

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA