Zamknij
REKLAMA

Sala operacyjna i nowy sprzęt w sierpeckim szpitalu

08:57, 29.06.2020 | A.M
Skomentuj
REKLAMA

 


 

Temat nowej sali operacyjnej w sierpeckim szpitalu poruszano od wielu lat. I ciągle był ważniejsze sprawy/. W końcu jednak przyszedł czas, by dokonać zmian i wkroczyć w XXI wiek.


 

Pracownicy szpitala twierdzą, że nie pamiętają remontu sali operacyjnej od trzydziestu lat. To widać.


 


 

23 czerwca starosta sierpecki Mariusz Turalski i wicestarosta Jarosław Ocicki przecięli symboliczną wstęgę i otworzyli drzwi wiodące do nowej sali operacyjnej.


 

Nowe jest nie tylko pomieszczenie, ale zakupiono też m.in. stół operacyjny, kolumnę anestezjologiczną, wózek anestezjologiczny, opaski do niedokrwienia, wieżę laparoskopową, lampy ledowe, napędy ortopedyczne. Chirurdzy cieszą się z nowych narzędzi, które są wygodniejsze i nie odbijają światła. Dzięki dermatomowi możliwe jest przeprowadzanie przeszczepów skóry, a pozyskanie wieży artroskopowej sprawiło, że można robić operacje rekonstrukcji stawów barkowych, biodrowych i kolanowych.

To nie koniec ostatnich zakupów do szpitala. Na oddziale ginekologiczno-położniczym jest nowoczesny aparat USG. Kupiono łóżka do przewozu pacjentów, a także do ich mycia. Także pracownia gastrologiczna doczekała się nowego sprzętu.


Budynek szpitala zyskał nowy wygląd dzięki termomodernizacji.

 

Dyrektor SPZZOZ Sierpc Robert Makówka, a także starostowie podziękowali za wsparcie Ministerstwu Zdrowia, MOW NFZ, Radzie Powiatu, sponsorom. Były też ciepłe słowa skierowane do pracowników szpitala.

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA