Zamknij
REKLAMA

Nawałnica nad Sierpcem. Niektóre części miasta zalane

07:52, 22.06.2020 | A.M
Skomentuj
REKLAMA

 

 

Takiej burzy i tak obfitych opadów deszczu dawno temu nie było. Trwa usuwanie skutków nawałnicy, a tymczasem prognozy pogody zapowiadają kolejne opady na naszym terenie.

 

Od kilku dni nad Polską przechodzą burze z obfitymi opadami deszczu. Mimo alertów pogodowych nie spodziewano się, że tak silny kataklizm nawiedzi także Sierpc. W nocy z 21 na 22 czerwca nad miastem było ,,oberwanie chmury”, któremu towarzyszyły grzmoty i silny wiatr. Ulice Sierpca zamieniły się w rwące górskie potoki. Woda zalewała posesje, garaże, piwnice. Kilka samochodów zostało zablokowanych przez wodę na tzw. dołku i ul. Świętokrzyskiej. Na pomoc przyszli strażacy, straż miejska i pracownicy ZGKiM. Przed niektórymi domami pojawiły się worki z piaskiem i prowizoryczne wały.

Cały czas trwa akcja usuwania skutków nawałnicy, wypompowywana jest woda z zalanych pomieszczeń, m.in. Szkoły Podstawowej nr 2 w Sierpcu (dawne Gimnazjum Miejskie), czyszczone kratki kanalizacji deszczowej, które zapychały się w wyniku niesionych nurtem wody liści i piachu. Wielkie zalewisko powstało m.in. w okolicach Parku im. Tadeusza Paciorkiewicza. Mniejsze auta nie mają szans tamtędy przejechać, a i większe powinny omijać to miejsce. Trwa poszukiwanie tablic rejestracyjnych pojazdów zagubionych w wodzie. Zalane są alejki na Jeziórkach. Z doniesień czytelników wynika, że bardzo zła jest także sytuacja na osiedlach przy ul. Witosa i na Jagiełły. Cały czas słychać wozy jadące na sygnałach. Do godziny szóstej rano na terenie powiatu sierpeckiego straż miała aż 75 interwencji.

Podniósł się stan wody w Sierpienicy. Najgorsze, że wkrótce znów może padać...

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA