Zamknij
REKLAMA

Skansen znów otwarty

17:41, 11.05.2020 | opr. red. IP
Skomentuj
REKLAMA

Od 12 maja 2020 r. znów będzie otwarty dla zwiedzających sierpecki skansen. Udostępnione zostaną ekspozycje muzealne z wyłączeniem Galerii rzeźby i chałupy z Drwał. 

W celu ograniczenia zagrożenia zakażeniem oraz dostosowania zasad zwiedzania do powszechnie obowiązujących przepisów prawa, w okresie stanu epidemii wywołanego rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2, wprowadzono szczególne zasady zwiedzania:

  • obowiązek zakrywania ust i nosa;
  • obowiązek zachowania odległości nie mniejszej niż 2 m od siebie;
  • zakaz przemieszczania się małoletniego do ukończenia 13. roku życia bez opieki osoby dorosłej;
  • w pomieszczeniach poszczególnych obiektów może przebywać tylko jedna osoba zwiedzająca, z wyłączeniem osób uprawnionych [patrz: Regulamin określający szczególne zasady zwiedzania Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu – skansen];
  • przed wejściem do każdego obiektu, w którym jest udostępniona do zwiedzania ekspozycja, każda osoba zobowiązana jest użyć środka do dezynfekcji rąk, który jest zapewniany przez Muzeum;

Zwiedzający są zobowiązani do bezwzględnego stosowania się do graficznych i tekstowych instrukcji, zakazów oraz poleceń umieszczonych na terenie skansenu, w tym: oznaczeń kierunku ruchu, wejść i wyjść, zachowania odległości, zakazów dotykania eksponatów i powierzchni.

Do odwołania wyłącza się możliwość zwiedzania skansenu w zorganizowanych grupach, a także wstrzymane zostaje świadczenie następujących usług: zwiedzania z przewodnikiem i audioprzewodnikiem, organizowania inscenizacji, prezentacji, pokazów zajęć gospodarskich, rzemiosła i rękodzieła, usług edukacyjnych, organizowania imprez plenerowych, przejażdżek konnych oraz zaprzęgiem konnym.

Zachęcamy do zwiedzania ekspozycji muzealnych z publikacją „Przewodnik”, która będzie miłą pamiątką z pobytu w Muzeum, a także, jeśli to możliwe, do korzystania z elektronicznych form płatności lub on-line.

Ratusz oraz Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu – oddział Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu pozostają zamknięte do odwołania.

 

Regulamin określający szczególne zasady zwiedzania Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu – skansen w okresie stanu epidemii znajduje się tutaj

(opr. red. IP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Stanisława Stanisława

0 0

A co z zapłatą 19:28, 13.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA