Zamknij
REKLAMA

Jak funkcjonuje sierpecki szpital? - wywiad z dyrektorem Robertem Makówką

18:35, 23.03.2020 | A.M
REKLAMA
Skomentuj

Drogą e-mailową zadaliśmy kilka pytań dyrektorowi sierpeckiego szpitala Robertowi Makówce.

 

Jak funkcjonuje szpital? Czy przyjmowani są chorzy? Czy planowane operacje i badania są wykonywane?

Szpital zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia i NFZ funkcjonuje w trybie ostro dyżurowym. Planowe zabiegi zostały odwołane i będą przełożone na inne terminy. Obecnie jednak trudno jest określić nowe terminy, ze względu na sytuację epidemiologiczną. Praca w szpitalu jest organizowana w taki sposób, by uniknąć zakażeń personelu, a jednocześnie by zabezpieczyć możliwość wykonywania wszystkich zadań , które musi realizować szpital będąc postawiony w stan podwyższonej gotowości.

Co z przychodniami specjalistycznymi przy ulicy Słowackiego? Wiele osób miało wyznaczone terminy wizyt do specjalistów. Czy one przepadną lub zostaną przesunięte? Co zrobić, gdy taka wizyta jest niezbędna?

Wizyty w przychodni specjalistycznej do odwołania nie są świadczone w trybie stacjonarnym. Przychodnia działa w trybie konsultacji telefonicznych. W sprawach nagłych w szpitalu działa izba przyjęć.

Sierpecki szpital nie ma oddziału zakaźnego. Czy są Państwo jednak przygotowani na pojawienie się pacjenta z koronawirusem?

W szpitalu prowadzone są działania takie, by odpowiednio zaopiekować się takim pacjentem. Zostały opracowane procedury wewnętrzne, zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia i NFZ, jak postępować z takim pacjentem.

Wiele szpitali apeluje o pomoc, o środki ochrony typu maseczki, kombinezony. Czy w Sierpcu są one też potrzebne? Co i w jaki sposób można dostarczyć?

Szpital gromadzi potrzebne zapasy. W obecnej chwili potrzebne byłyby maseczki typu FFP3. Pozostały asortyment spływa na bieżąco ze złożonych zamówień. Liczymy także na dodatkowe wsparcie ze strony zewnętrznych instytucji i urzędów.

 

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekstrasierpc.pl | Prawa zastrzeżone