Zamknij
REKLAMA

Strażacy kontra ciemność

17:54, 14.02.2020 | A.M, fot. OPS Zawidz i OSP Rościszewo
Skomentuj
REKLAMA

 

 

Rozprzestrzenia się szybko, atakuje znienacka i obejmuje swoim zasięgiem coraz większe połacie kraju. Powiat sierpecki również jej uległ. Akcja #BadzWidocznyChallenge wkroczyła na nasze drogi od strony Zawidza.


 

Według policyjnych statystyk od 1 stycznia do 1 grudnia 2019 roku na polskich drogach doszło łącznie do 5932 wypadków z udziałem pieszych, w których zginęło 656 osób, a 5391 zostało rannych. Strażacy postanowili działać, by zapobiegać kolejnym tragicznym wydarzeniom na drogach. Wyzwanie jako pierwsi rzucili druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bartągu (województwo warmińsko-mazurskie). Zachęcają strażaków do zostawiania opasek odblaskowych na przejściach dla pieszych w okolicach jednostek OSP. Akcja ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa. Przejścia są bardziej widoczne dla kierowców, a piesi, mogą wziąć sobie taki odblask i bezpiecznie poruszać się po zmroku.

Strażacy z Bartągu nie poprzestali tylko na wieszaniu odblasków. Po pozytywnej reakcji na ich działania, postanowili rozpocząć akcję #BadzWidocznyChallenge. Zaprosili do niej wszystkie jednostki OSP. W naszym powiecie jako jedna z pierwszych włączyła się OSP w Zawidzu.

- Dziękujemy Grene Sierpc za dostarczenie nam odblasków, dzięki którym możemy promować bezpieczeństwo pieszych. Wszystkich chętnych do przekazania nam opasek odblaskowych, abyśmy mogli kontynuować akcję, prosimy o kontakt w wiadomości prywatnej – zachęcają na swoim fanpage'u druhowie z OSP Zawidz.

Także OSP Rościszewo już zaczęła działać.

- Opaski odblaskowe umieściliśmy w okolicach przejść dla pieszych oraz na skraju terenu zabudowanego naszej miejscowości – poinformowali strażacy z OSP Rościszewo.

(A.M, fot. OPS Zawidz i OSP Rościszewo)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA