Zamknij
REKLAMA

KAS i CBŚ zlikwidowały nielegalną fabrykę tytoniu w Sierpcu

15:41, 22.11.2019 | opr. red.
Skomentuj
REKLAMA

Jak podała Krajowa Administracja Skarbowa, funkcjonariusze KAS i CBŚP zlikwidowali nielegalną fabrykę tytoniu w Sierpcu. Zarekwirowano ponad 3 tony tytoniu do palenia o wartości rynkowej 2,3 mln złotych. Zatrzymano w tej sprawie trzech obywateli Ukrainy w wieku od 35 do 45 lat.

Funkcjonariusze Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego wraz z policjantami Centralnego Biura Śledczego Policji Zarządu w Łodzi i Bielsku Białej skontrolowali posesję w gminie Sierpc.

Informacje zgromadzone przez służby wskazywały, że na wytypowanym terenie może znajdować się nielegalna fabryka tytoniu do palenia. Przypuszczenia potwierdziły się po przeszukaniu budynków gospodarczych na terenie posesji. Pomieszczenia były specjalnie przygotowane i wygłuszone. Wewnątrz znajdowały się kartony z suszem tytoniowym oraz maszyna do cięcia liści tytoniu.

Na miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli m. in. elementy linii technologicznej do produkcji tytoniu: noże do maszyny, agregat prądotwórczy i kompresor. Jako dowód w sprawie zabezpieczyli również samochód osobowy.

Funkcjonariusze zajęli łącznie 3372 kg tytoniu o wartości 2,3 mln zł. Gdyby nielegalny tytoń trafił na rynek, straty Skarbu Państwa z tytułu należności podatkowych wyniosłyby blisko 3,5 mln zł.

 

źródło informacji i fot. Krajowa Administracja Skarbowa  (www.gov.pl/web/kas)

(opr. red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA