Zamknij
REKLAMA

„Wyjątkowo” uparty nietrzeźwy kierujący, czyli historia pewnej nocy

19:11, 10.09.2019 | Opr. red. na podstawie IP i fot. KPP Sierpc A.S.
Skomentuj
REKLAMA

W ubiegły weekend nocą doszło do dwóch zdarzeń drogowych z udziałem tego samego kierującego.

Po godzinie pierwszej w nocy policjanci sierpeckiej „patrolówki” na terenie miasta zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Volkswagen. Okazało się, że kierujący znajduje się w stanie nietrzeźwości. Podobno ,,wracał z imprezy". Na dodatek po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 26-latek nigdy nie posiadał prawa jazdy. Samochód, którym się poruszał, pożyczył od kolegi. Nie sprawdził jednak, że był to pojazd niedopuszczony do ruchu i nieprzerejestrowany. Auto podczas kontroli stało na parkingu i nie zagrażało bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Kierującym zaopiekował się trzeźwy znajomy, będący na miejscu. To pod jego opiekę mężczyzna został przekazany, aby bezpiecznie trafił do domu.

Kolega nietrzeźwego kierującego rzeczywiście odwiózł go do domu. Zabrał mu też kluczyki od samochodu na wypadek, gdyby ten wpadł na pomysł, by ponownie wsiadać za kółko. Przedsięwzięte środki okazały się jednak niewystarczające...

26-latek znalazł w domu kluczyki zapasowe i ponownie udał się na tę samą imprezę. Po jej zakończeniu ponownie wsiadł za kierownicę. W drodze do domu, około godziny trzeciej w nocy stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu na terenie gminy Zawidz.

Gdy policjanci przyjechali na miejsce, okazało się, że w pojeździe znajdował się także trzeźwy pasażer. Był zmęczony i w trakcie oczekiwania na imprezującego kolegę położył się spać na tylne siedzenie samochodu. Obudził się już na miejscu zdarzenia - z obrażeniami głowy trafił do szpitala, gdzie został przebadany. Nie odniósł żadnych poważnych obrażeń.

W stosunku do nietrzeźwego kierującego 26-latka toczy się postępowanie prowadzone przez KPP w Sierpcu. Za popełnione czyny odpowie przed sądem.

Mężczyzna, który udostępnił pojazd nietrzeźwemu koledze, został ukarany mandatami za udostępnienie pojazdu osobie nieposiadającej uprawnień do kierowania pojazdami oraz za nieprzerejestrowanie pojazdu w wyznaczonym terminie.

(Opr. red. na podstawie IP i fot. KPP Sierpc A.S.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA