Zamknij
REKLAMA

Strażacy uratowali byki z płonącej obory

08:44, 25.08.2019 | A.M
REKLAMA
Skomentuj

 

Wtorek, 20 sierpnia 2019 r., strażacy z powiatu sierpeckiego będą pamiętali bardzo długo. Zanim zaczęły się palić kurniki w Sierpcu, doszło do pożaru w gminie Gozdowo. W płonącej oborze było bydło.

 

Około godziny 13.30 zgłoszono pożar w miejscowości Kowalewo-Boguszyce. Paliła się obora. Gdy na miejscu pojawili się strażacy, budynek był już w całości objęty pożarem, konstrukcja dachu uległa zawaleniu do środka. Wewnątrz nadal znajdowało się dziesięć byków. Rozpoczęto gaszenie pożaru. Ratownicy w odpowiednim sprzęcie weszli do środka i wyprowadzili bydło na zewnątrz. Zwierzęta przekazano właścicielowi.

Pod koniec działań ratowniczo-gaśniczych do dowodzącego akcją zgłosili się dwaj mężczyźni, którzy doznali powierzchniowych oparzeń skóry podczas samodzielnej próby gaszenia przed przybyciem straży. Wezwano karetkę. Poszkodowanym udzielono pomocy.

Tymczasem strażacy przy pomocy bosaków podręcznych zdejmowali fragmenty pokrycia dachu (blacha) w celu dotarcia do zarzewi ognia.

Zniszczeniu uległ strop, drewniana konstrukcja dachu wraz z pokryciem (blacha), cztery bele słomy, drewniane drzwi oraz drzewo. Straty szacowane są na około 100 tys. zł. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.

Zdjęcie nie pochodzi z pożaru. Jest tylko przykładową ilustracją. 

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Ktos tamKtos tam

0 0

20 sierpnia raczej 19:05, 25.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ekstrasierpc.pl | Prawa zastrzeżone