Zamknij
REKLAMA

Nowa siedziba „Szansy na Życie”

16:51, 07.08.2019 | A.M
REKLAMA
Skomentuj

 

 

Po wielu tygodniach prac zakończono remont. Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Chorych na Raka „Szansa na Życie” dokonało oficjalnego otwarcia nowej siedziby. Znalazły się w niej pomieszczenia biurowe, ale przede wszystkim miejsce na spotkania i warsztaty.

 

W poniedziałek, 29 lipca, nastąpiła inauguracja działalności nowego domu „Szansy na Życie”. Przybyli przedstawiciele władz samorządowych, sponsorzy, przyjaciele, członkowie, wolontariusze, podopieczni i ich rodziny. Była też Elżbieta Bogucka - zastępca dyrektora Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej, która od wielu lat współpracuje ze stowarzyszeniem. Zebranych powitali prezes stowarzyszenia Bożena Tober i prezes honorowy Wojciech Rychter.

13 marca 2019 r. Rada Miejska w Sierpcu podjęła uchwałę o użyczeniu działki położonej przy ul. Dworcowej 1 na okres 10 lat na cele organizacji pożytku publicznego, a 5 kwietnia podpisano umowę użyczenia. Na nieruchomości znajduje się stuletni dom. Budynek wymagał generalnego remontu. Prace ruszyły pełną parą. Znaleźli się sponsorzy, a wolontariusze na budowie przepracowali ponad tysiąc sto godzin.

- Byłem tu nie tak dawno, oglądałem budynek w środku, a teraz go nie poznaję – powiedział burmistrz Jarosław Perzyński.

Podczas otwarcia podziękowano tym, którzy zaangażowali się w prace przy remoncie. Pojedyncze cegiełki uczyniły wielkie dzieło. Nie zabrakło też słów uznania dla stowarzyszenia, które daje „dobro i radość”. Miasto ufundowało laptop, a Bank Żywności drukarkę. Budynek poświęcił dziekan dekanatu sierpeckiego ks. Tomasz Kadziński. Padły deklaracje dalszej współpracy i pomocy.

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekstrasierpc.pl | Prawa zastrzeżone