Po raz pierwszy w Sierpcu można było wziąć udział w ogólnopolskiej kampanii „Dotykam = Wygrywam”, która ma na celu działania wspierające walkę z rakiem piersi.
Kampanię z ramienia fundacji „Wsparcie na Starcie” prowadzi salon LadyBra w Sierpcu. Ambasadorkami tegorocznej akcji są Beata Sadowska, Daria Widawska, Natalia Przybysz, Elżbieta Romanowska, Aleksandra Kisio, Dorota Gardias, Ada Fijał, Bryska, Agnieszka Kaczorowska, Emilia Dankwa, Vanessa Rojewska. Zbierano zalegające w szafach i szufladach stare, niepotrzebne, za małe, za duże, źle dopasowane biustonosze.
— Akcja szybko się rozwinęła. Zbierały kobiety, zbierali mężczyźni, ale też przedsiębiorcy. W październiku wystarczyło oddać stary stanik do reCYClingu, by odebrać bon rabatowy na nowy, dobrze dopasowany biustonosz. Dodatkowo postanowiłam, że pięć osób, które przyniosły do salonu Lady Bra najwięcej niepotrzebnych biustonoszy, otrzyma w prezencie nowy — powiedziała Małgorzata Smulska, właścicielka salonu.
Kosz na stare biustonosze wędrował po Sierpcu. Stał w Miejskiej Bibliotece Publicznej, studiu fryzur „Metamorfoza” Katarzyny Kratkowskiej, OSM Sierpc oraz siłowni Centrum Treningu Dawida Klimka.
Zebrane staniki zyskają drugie życie dzięki współpracy z firmą Wtórpol. Można również wesprzeć akcję, kupując cegiełki kampanii „Dotykam = Wygrywam” — BIUSTOmydło, które po trzydziestu dniach wymydla się i przypomina o samobadaniu piersi, BIUSTOkrem lub biustonosz sportowy. Środki, które dzięki temu uda się pozyskać, trafią na konto fundacji „Wsparcie na starcie” i pomogą w walce z rakiem piersi. W tym roku zbierane pieniądze przekazane zostaną na zakup Biustobusa — mobilnego centrum edukacyjnego, który wyruszy w Polskę, by inspirować i edukować nastolatki, zachęcać kobiety do badań i dbania o biust.
— Podjęłam decyzję, że będę zbierać całym rokiem. Nie będzie można już dostać bonu, ale nadal można pozbyć się niechcianego biustonosza i zadbać przy okazji o środowisko. Od ponad 5 lat w moim salonie można korzystać z fantomu piersi, który skrywa w sobie zmiany nowotworowe. Czasem kobiety przychodzą i dzielą się swoją historią walki z rakiem. Cieszy mnie, że nie tylko panie, ale też panowie uczą się, jak badać piersi. Wspieranie takich akcji jest ważne — powiedziała Małgorzata Smulska.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz