Zamknij
REKLAMA

Sesja Rady Miejskiej

18:46, 10.06.2019 | A.M
Skomentuj
REKLAMA

Odbyła się jedenasta sesja Rady Miejskiej. Radni rozmawiali m.in. o stanie dróg w Sierpcu, nabyciu nieruchomości na ul. Słowackiego i zmianach w budżecie.

 

Jedną z uchwał podejmowanych przez radnych było nabycie nieruchomości na ul. Słowackiego. Od wielu lat fragment tej ulicy (od szpitala w kierunku kładki na Sierpienicy) jest jednym z miejsc, w których piesi są szczególnie narażeni na niebezpieczeństwo. Ulica jest wąska, a chodnik, który biegnie tylko po jednej stronie, ulega bardzo dużemu zwężeniu. Wszystko przez stojący w tym miejscu budynek. Po latach udało się dojść do porozumienia z właścicielami i zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej nieruchomość ta zostanie nabyta przez Miasto. W planach jest zburzenie domu.

Radni zdecydowali również o zmianach w tegorocznym budżecie. Będzie przebudowana ul. Jana Pawła II od ulicy Konstytucji 3 Maja do ulicy Okulickiego oraz powstaną miejsca parkingowe przy ulicy Armii Krajowej na wysokości Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowaczego, zostaną zakupione nowe auta na potrzeby Urzędu Miejskiego. Zwiększono wydatki na żłobek.

Miasto ma szanse pozyskać 1,5 mln zł na dwuletni projekt dla sierpeckich szkół podstawowych (Dwójki i Trójki), w wyniku którego będą dodatkowe zajęcia dla uczniów, wzbogacone zostaną pracownie, a także będzie możliwość sfinansowania szkoleń dla nauczycieli. W związku z projektem zabezpieczono w budżecie jako wkład własny 170 tys. zł.

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

jowekjowek

0 0

w glebi trzech niereformowalnych bezwolnych osobnikow rady ktora uchwala wprowadzila "oplate targowa " pobierana z handlu prowadzonym na PRYWATNYCH GRUNTACH powolujac sie na orzeczeniu sadu w ktorym czytamy iz "targowiskiem jest kazde miejsce gdzie prowadzony jest handel " pominieto (celowo?) czesc zdania :"na gruntach miejskich lub gminnych " wiec to zwykly haracz Słownik języka polskiego PWN
haracz
1. «opłata wymuszana na kimś siłą lub groźbami, zwykle przez grupy przestępcze»
2. «podatek nakładany dawniej na niemuzułmańską ludność w krajach muzułmańskich»
3. «w dawnej Polsce: danina ściągana siłą»
szanowni rajcy miejscy troche rozumu ! 20:01, 16.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA