Zamknij
REKLAMA

Mechanik Szoł, czyli dzień otwarty w Zespole Szkół nr 1 w Sierpcu

09:32, 29.05.2019 | A.M
Skomentuj
REKLAMA

 

Uczniowie szkół podstawowych i trzecich gimnazjów licznie stawili się na dniu otwartym w Mechaniku. Przygotowano dla nich sporo atrakcji. Mogli porozmawiać z nauczycielami i uczniami szkoły, zwiedzić klasy i pracownie.

 

Dzień otwarty rozpoczął się od spotkania w nowej hali sportowej. Zebranych powitał dyrektor Zespołu Szkół nr 1 Piotr Tyndorf.

- Od marca odwiedzaliśmy was w waszych szkołach, a teraz wy odwiedzacie nas. Znajdujemy się w nowej hali. W tym roku po raz pierwszy odbyło się tu ślubowanie klas policyjnych, po raz pierwszy pożegnaliśmy absolwentów i po raz pierwszy witamy was, kandydatów na uczniów naszej szkoły – powiedział dyrektor.

Prowadzący spotkanie Agata Ptasik i Mateusz Frej zaprosili na pokaz mody dwóch wielkich projektantów Pedro & Mario. Mechanik Szoł rozpoczęli uczniowie klasy policyjnej, trenujący musztrę paradną. Szczególne brawa należały się za najmodniejszą w tym sezonie suszarkę w kolorze lila. Uczennice klasy medycznej zaprezentowały stroje, które z pewnością będą doskonałym lekarstwem dla niskociśnieniowców. Dla tych, którzy chcą uczyć się w technikum ochrony środowiska przygotowano kreacje ekologiczne. Projektanci nie zapomnieli o detalach. Metalowy łańcuch, będący ozdobą męskiego kombinezonu, z pewnością przyda się podczas protestów w obronie przyrody. Ubiór dla uczniów klas technik mechanik oraz technik pojazdów samochodowych przypadł do gustu tym, którzy kochają zwierzęta, szczególnie jaguary w garażu. Kreacje dla elektroników i informatyków to ubrania dla odważnych, pełnych pomysłów i osób, które potrafią odnaleźć się w każdej sytuacji, wyplątać z kilometrów łączy internetowych oraz przewodów elektrycznych. Z kolei propozycje dla zainteresowanych technikum budownictwa pokazywały, że można być modnym nawet na budowie. Projektanci pomyśleli też o strojach dla aktywnych. Kolekcja Lato 2019 skierowana była do uczniów liceum turystyczno-sportowego z elementami rehabilitacji i fitnessu. Uzupełnieniem pokazu mody był pokaz gimnastyczny. 

Po zakończeniu części oficjalnej można było zwiedzić szkołę, brać udział w konkursach, spróbować niemieckich przysmaków, a także zobaczyć bazę Centrum Kształcenia Praktycznego. Wielu uczniów zdecydowało, że Mechanik to ich szkoła.

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA