Zamknij
REKLAMA

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019

14:53, 27.05.2019 | A.M
REKLAMA
Skomentuj

26 maja 2019 r. odbyły się wybory do Parlamentu Europejskiego. Preferencje mieszkańców powiatu sierpeckiego nie uległy zbyt dużej zmianie. Nadal największym poparciem cieszyli się kandydaci PiS.

 

 

W powiecie sierpeckim uprawnionych do głosowania było 41 tys. 702 osoby. Wydano 15 tys. 161 kart. Głosy ważne oddało 14 tys. 970 wyborców. Frekwencja wyniosła 36,36%. Najwyższa frekwencja była w mieście 41,49%, a najniższa w gminie Sierpc – 32,01%

 

Na Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość oddano 9170 głosów (61,26%). PiS wygrał we wszystkich okręgach w naszym powiecie. W gminie Rościszewo na jego kandydatów głosowało aż 74,41% tych, którzy oddali głosy. Najmniejsze poparcie procentowe partia miała w mieście – 49.59%. Największą liczbę głosów uzyskał Adam Jerzy Bielan – 4159 głosów. Drugi był Zbigniew Krzysztof Kuźmiuk – 2077 głosów, a trzecia Maria Zofia Koc – 1462.

Na Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Europejska PO SLD .N Zieloni zagłosowało 3993 wyborców (26,67%). Najwięcej procentowo głosów Koalicja uzyskała w mieście (36,29%), a najmniej w gminie Rościszewo (16,90%). Startujący z pierwszego miejsca Jarosław Kalinowski otrzymał 2146 głosów. Dariusz Rosati - 1195, a Ireneusz Sitarski – 227.

 

Raczkująca Wiosna

Trzecie miejsce pod względem popularności uzyskał Komitet Wyborczy Wiosna Roberta Biedronia - 612 głosów (4,09%). Wiosna największym procentowo poparciem cieszyła się w Sierpcu (5,64%), najmniejszym w gminie Rościszewo (2,03%). Najwięcej głosów zdobyła Paulina Piechna-Więckiewicz – 333. Patryk Fajdek miał 80, a Aleksandra Żmijewska – 65 głosów.

Na Komitet Wyborczy Wyborców Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy głosy oddały 522 osoby (3,49%). Największe procentowe poparcie Komitet miał w gminie Gozdowo - 4,39%, a najmniejsze w gminie Rościszewo – 2,84%. Na liderkę ugrupowania Kaję Godek zagłosowało 266 wyborców. Korwin-Mikke otrzymał 139 głosów, a Stefan Błaszczyk 33.

Komitet Wyborczy Wyborców Kukiz’15 zyskał 413 głosów (2,76%). Najwięcej procentowo mieszkańców głosowało na to ugrupowanie w gminie Mochowo - 3,29%, najmniej w gminie Zawidz - 1,98%. „Jedynka”, czyli Barbara Husiew, zdobyła 182 głosy, Marian Piłka – 58, a Sławomir Klimowski – 49.

 

Poniżej 1%

Komitet Wyborczy Wyborców Fair Play Bezpartyjni Gwiazdowski dostał 114 głosów (0,76%). Procentowo najwięcej głosów otrzymał w mieście – 0,96%, a najmniej w gminie Zawidz – 0,42%. Najwięcej osób poparło Andrzeja Rosiewicza – 38 głosów. Krzysztof Gajowniczek otrzymał 19 głosów, a Rafał Kowalik 13.

Na Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica Razem – Partia Razem, Unia Pracy, RSS oddano 107 głosów (0,71%). Największym poparciem Lewica Razem cieszyła się w gminie Szczutowo (1,48%), najmniejszym w gminach Mochowo i Gozdowo (0,33%). Najwięcej głosów otrzymali: Dorota Olko – 44, Małgorzata Adamczyk – 15 i Mateusz Dobrowolski – 14.

Na Komitet Wyboczy Jedność Narodu oddano zaledwie 39 głosów (0,26%). Największe procentowe poparcie Jedność Narodu zyskała w gminie Gozdowo – 0,60%, najmniejsze w gminie Zawidz – 0,10%. Na Gabriela Janowskiego zagłosowało 8 osób, na „ jedynkę” - Romualda Starosieleca - 6, a na Joannę Raczyńską - 5.

 

Nasi europarlamentarzyści

Deputowanymi z okręgu nr 5 do Parlamentu Europejskiego zostali Adam Bielan, Jarosław Kalinowski i Zbigniew Kuźmiuk.

 

 

 

Powiat sierpecki

W powiecie sierpeckim uprawnione do głosowania były 41.702 osoby. Ważne głosy oddało 14.970 wyborców. Frekwencja wyniosła 36,36%.

 

Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość - 9170 głosów (61,26%)

Bielan Adam Jerzy – 4159 głosów

Koc Maria Zofia – 1462 głosy

Kuźmiuk Zbigniew Krzysztof - 2077 głosów

Małecki Maciej – 282 głosy
Kwiecień Anna – 210 głosów
Czartoryski Arkadiusz – 180 głosów

Wargocka Teresa Anna – 61 głosów

Krzętowska Agnieszka Maria – 84 głosy

Romanowski Rafał – 206 głosów

Opioła Marek – 452 głosy

 

Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Europejska PO SLD .N Zieloni 3993 głosów (26,67%)

Kalinowski Jarosław - 2146 głosów

Rosati Dariusz Kajetan – 1195 głosów

Sitarski Ireneusz Robert – 227 głosów

Kalinowska Katarzyna – 83 głosy

Wojtunik Paweł - 82 głosy

Kubalewski Wojciech Marian – 9 głosów

Uchwał Aneta – 37 głosów

Lanc Elżbieta – 11 głosów

Kraska-Romanowska Beata – 21 głosów

Hibner Jolanta Emilia – 182 głosów

 

Komitet Wyborczy Wiosna Roberta Biedronia 612 głosów (4,09%)

Piechna-Więckiewicz Paulina Krystyna – 333 głosy

Fajdek Patryk – 80 głosów

Żmijewska Aleksandra Małgorzata – 65 głosów

Grychtal Sławomir Włodzimierz – 5 głosów

Żabicka Monika Maria – 20 głosów

Karniewicz Mateusz - 9 głosów

Piasecka Anna – 19 głosów

Maćkowiak Patryk - 12 głosów

Ziemnicka Małgorzata Maria – 13 głosów

Marzec Marcin – 56 głosów

 

Komitet Wyborczy Wyborców Konfederacja Korwin Barun Liroy Narodowcy 522 głosów (3,49%)

Godek Kaja Urszula – 266 głosów

Błaszczyk Stefan – 33 głosy

Szewczyk Marek Wacław – 18 głosów

Zaleśna Katarzyna Anna – 17 głosów

Korwin-Mikke Jacek Baltazar – 139 głosów

Strus Sylwia – 7 głosów

Nitecka Ewa Alicja – 10 głosów

Witaszek Sławomir – 2 głosy

Drzewiński Piotr Michał – 11 głosów

Mojzesowicz Wojciech – 19 głosów

 

Komitet Wyborczy Wyborców Kukiz’15 - 413 głosów (2,76%)

Husiew Barbara – 182 głosy

Piłka Marian – 58 głosów

Pater Agata Bożena – 19 głosów

Lechowski Krzysztof Grzegorz – 23 głosy

Klimkowski Sławomir – 49 głosów

Bordzio-Berus Irena – 16 głosów

Frydryk Jakub – 11 głosów

Jędrzejewski Robert Witold – 22 głosy

Pomorska Karolina Agnieszka – 19 głosów

Sankowska-Grabczuk Lidia Izabela – 14 głosów

 

Komitet Wyborczy Wyborców Fair Play Bezpartyjni Gwiazdowski 114 głosów (0,76%)

Rosiewicz Andrzej Wacław– 38 głosów

Gajowniczek Krzysztof – 19 głosów

Budzyńska Jadwiga Barbara – 12 głosów

Kloch Adam Roman– 2 głosy

Marciniak Elżbieta– 5 głosów

Kłobukowski Paweł– 5 głosów

Długołęcki Mariusz– 11 głosów

Lenart Karolina– 3 głosy

Kepa Justyna Joanna– 6 głosów

Kowalik Rafał Grzegorz – 13 głosów

 

Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica Razem – Partia Razem, Unia Pracy, RSS – 107 głosów (0,71%)

Olko Dorota Zofia – 44 głosy

Dobrowolski Mateusz – 14 głosów

Żytkowska-Prus Anna Izabela – 7 głosów

Piórowicz Jerzy Wojciech – 3 głosy

Adamczyk Małgorzata Joanna – 15 głosów

Trysiński Piotr – 6 głosów

Kosiec Justyna Agnieszka– 5 głosów

Matyjaszek Artur Mariusz– 2 głosy

Sarnowska Weronika Natalia– 7 głosów

Płatos Sławomir– 4 głosy

 

Komitet Wyboczy Jedność Narodu 39 głosów (0,26%)

Starosielec Romuald Tadeusz– 6 głosów

Połaniecki Paweł Mieczysław – 2 głosy

Żebrowska Irena Małgorzata– 2 głosy

Ciechanowicz Jan– 4 głosy

Szmigiel Beata– 2 głosy

Maciejewski Jakub – 5 głosów

Maroszek Adam Jarosław– 3 głosy

Raczyńska Jolanta – 5 głosów

Szczypiór Jolanta Elżbieta– 2 głosy

Janowski Gabriel– 8 głosów

 

 

Miasto Sierpc

W mieście Sierpc uprawnionych do głosowania było 14395 osób. Głos oddało 5919 wyborców. Frekwencja wyniosła 41,49%.

 

Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość 2935 głosów (49,59%)

Bielan Adam Jerzy – 1139 głosów

Koc Maria Zofia – 494 głosy

Kuźmiuk Zbigniew Krzysztof - 768 głosów

Małecki Maciej – 76 głosów
Kwiecień Anna – 59 głosów
Czartoryski Arkadiusz – 59 głosów

Wargocka Teresa Anna – 24 głosy

Krzętowska Agnieszka Maria – 22 głosy

Romanowski Rafał – 40 głosów

Opioła Marek – 154 głosy

 

Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Europejska PO SLD .N Zieloni 2148 głosów (36,29%)

Kalinowski Jarosław - 913 głosów

Rosati Dariusz Kajetan – 889 głosów

Sitarski Ireneusz Robert – 118 głosów

Kalinowska Katarzyna – 38 głosów

Wojtunik Paweł - 42 głosy

Kubalewski Wojciech Marian – 6 głosów

Uchwał Aneta – 13 głosów

Lanc Elżbieta – 5 głosów

Kraska-Romanowska Beata – 7 głosów

Hibner Jolanta Emilia – 117 głosów

 

Komitet Wyborczy Wiosna Roberta Biedronia 334 głosy (5,64%)

Piechna-Więckiewicz Paulina Krystyna – 186 głosów

Fajdek Patryk – 44 głosy

Żmijewska Aleksandra Małgorzata – 34 głosy

Grychtal Sławomir Włodzimierz – 3 głosy

Żabicka Monika Maria – 9 głosów

Karniewicz Mateusz - 5 głosów

Piasecka Anna – 10 głosów

Maćkowiak Patryk - 4 głosy

Ziemnicka Małgorzata Maria – 8 głosów

Marzec Marcin – 31 głosów

 

Komitet Wyborczy Wyborców Konfederacja Korwin Barun Liroy Narodowcy 220 głosów (3,72%)

Godek Kaja Urszula – 117 głosów

Błaszczyk Stefan – 10 głosów

Szewczyk Marek Wacław – 8 głosów

Zaleśna Katarzyna Anna – 8 głosów

Korwin-Mikke Jacek Baltazar – 58 głosów

Strus Sylwia – 1 głos

Nitecka Ewa Alicja – 4 głosy

Witaszek Sławomir – 1 głos

Drzewiński Piotr Michał – 5 głosów

Mojzesowicz Wojciech – 8 głosów

 

Komitet Wyborczy Wyborców Kukiz’15 167 głosów (2,82%)

Husiew Barbara – 73 głosy

Piłka Marian – 22 głosy

Pater Agata Bożena – 7 głosów

Lechowski Krzysztof Grzegorz – 10 głosów

Klimkowski Sławomir – 24 głosy

Bordzio-Berus Irena – 8 głosów

Frydryk Jakub – 1 głos

Jędrzejewski Robert Witold – 6 głosów

Pomorska Karolina Agnieszka – 9 głosów

Sankowska-Grabczuk Lidia Izabela – 7 głosów

 

Komitet Wyborczy Wyborców Fair Play Bezpartyjni Gwiazdowski 57 głosów (0,96%)

Rosiewicz Andrzej Wacław– 21 głosów

Gajowniczek Krzysztof – 8 głosów

Budzyńska Jadwiga Barbara – 6 głosów

Kloch Adam Roman– 1 głos

Marciniak Elżbieta– 3 głosy

Kłobukowski Paweł– 3 głosy

Długołęcki Mariusz– 5 głosów

Lenart Karolina– 1 głos

Kepa Justyna Joanna– 2 głosy

Kowalik Rafał Grzegorz – 7 głosów

 

Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica Razem – Partia Razem, Unia Pracy, RSS – 47 głosów (0,79%)

Olko Dorota Zofia – 21 głosów

Dobrowolski Mateusz – 9 głosów

Żytkowska-Prus Anna Izabela –– 1 głos

Piórowicz Jerzy Wojciech – 2 głosy

Adamczyk Małgorzata Joanna – 8 głosów

Trysiński Piotr – 2 głosy

Kosiec Justyna Agnieszka– 2 głosy

Matyjaszek Artur Mariusz– 0 głosów

Sarnowska Weronika Natalia– 1 głos

Płatos Sławomir– 1 głos

 

Komitet Wyboczy Jedność Narodu 11 głosów (0,19%)

Starosielec Romuald Tadeusz– 1 głos

Połaniecki Paweł Mieczysław – 0 głosów

Żebrowska Irena Małgorzata– 2 głosy

Ciechanowicz Jan– 0 głosów

Szmigiel Beata– 0 głosów

Maciejewski Jakub – 2 głosy

Maroszek Adam Jarosław– 1 głos

Raczyńska Jolanta – 1 głos

Szczypiór Jolanta Elżbieta– 2 głosy

Janowski Gabriel– 2 głosy

 

 

 

Gmina Gozdowo

W gminie Gozdowo uprawnionych do głosowania było 4753 osób. Głosy ważne oddało 1504 wyborców. Frekwencja wyniosła 32,17%.

 

Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość 1001 głosów (66,56%)

Bielan Adam Jerzy – 456 głosów

Koc Maria Zofia – 122 głosy

Kuźmiuk Zbigniew Krzysztof -196 głosów

Małecki Maciej – 43 głosy
Kwiecień Anna – 19 głosów
Czartoryski Arkadiusz – 17 głosów

Wargocka Teresa Anna – 6 głosów

Krzętowska Agnieszka Maria – 22 głosy

Romanowski Rafał – 36 głosów

Opioła Marek – 84 głosy

 

Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Europejska PO SLD .N Zieloni 318 głosów (21,14%)

Kalinowski Jarosław - 204 głosy

Rosati Dariusz Kajetan – 63 głosy

Sitarski Ireneusz Robert – 6 głosów

Kalinowska Katarzyna – 10 głosów

Wojtunik Paweł -11 głosów

Kubalewski Wojciech Marian – 2 głosy

Uchwał Aneta – 5 głosów

Lanc Elżbieta – 0 głosów

Kraska-Romanowska Beata – 4 głosy

Hibner Jolanta Emilia – 13 głosów

 

Komitet Wyborczy Wyborców Konfederacja Korwin Barun Liroy Narodowcy 66 głosów (4,39%)

Godek Kaja Urszula – 32 głosy

Błaszczyk Stefan – 4 głosy

Szewczyk Marek Wacław – 2 głosy

Zaleśna Katarzyna Anna – 4 głosy

Korwin-Mikke Jacek Baltazar – 20 głosów

Strus Sylwia – 1 głos

Nitecka Ewa Alicja – 1 głos

Witaszek Sławomir – 0 głosów

Drzewiński Piotr Michał – 2 głosy

Mojzesowicz Wojciech – 0 głosów

 

Komitet Wyborczy Wiosna Roberta Biedronia 54 głosy (3,59%)

Piechna-Więckiewicz Paulina Krystyna – 26 głosów

Fajdek Patryk – 8 głosów

Żmijewska Aleksandra Małgorzata – 3 głosy

Grychtal Sławomir Włodzimierz – 0 głosów

Żabicka Monika Maria – 2 głosy

Karniewicz Mateusz - 2 głosy

Piasecka Anna – 1 głos

Maćkowiak Patryk - 2 głosy

Ziemnicka Małgorzata Maria - 2 głosy

Marzec Marcin – 8 głosów

 

Komitet Wyborczy Wyborców Kukiz’15 42 głosy (2,79%)

Husiew Barbara – 12 głosów

Piłka Marian – 5 głosów

Pater Agata Bożena – 2 głosy

Lechowski Krzysztof Grzegorz – 2 głosy

Klimkowski Sławomir – 9 głosów

Bordzio-Berus Irena – 2 głosy

Frydryk Jakub – 1 głos

Jędrzejewski Robert Witold – 4 głosy

Pomorska Karolina Agnieszka – 2 głosy

Sankowska-Grabczuk Lidia Izabela – 3 głosy

 

Komitet Wyborczy Wyborców Fair Play Bezpartyjni Gwiazdowski 9 głosów (0,60%)

Rosiewicz Andrzej Wacław– 0 głosów

Gajowniczek Krzysztof – 1 głos

Budzyńska Jadwiga Barbara – 3 głosy

Kloch Adam Roman– 0 głosów

Marciniak Elżbieta– 2 głosy

Kłobukowski Paweł– 0 głosów

Długołęcki Mariusz– 1 głos

Lenart Karolina– 0 głosów

Kepa Justyna Joanna– 0 głosów

Kowalik Rafał Grzegorz – 2 głosy

 

Komitet Wyboczy Jedność Narodu 9 głosów (0,60%)

Starosielec Romuald Tadeusz– 2 głosy

Połaniecki Paweł Mieczysław – 0 głosów

Żebrowska Irena Małgorzata– 0 głosów

Ciechanowicz Jan– 2 głosy

Szmigiel Beata– 0 głosów

Maciejewski Jakub– 0 głosów

Maroszek Adam Jarosław– 2 głosy

Raczyńska Jolanta– 0 głosów

Szczypiór Jolanta Elżbieta– 0 głosów

Janowski Gabriel– 3 głosy

 

Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica Razem – Partia Razem, Unia Pracy, RSS – 5 głosów (0,33%)

Olko Dorota Zofia – 1 głos

Dobrowolski Mateusz – 0 głosów

Żytkowska-Prus Anna Izabela –– 0 głosów

Piórowicz Jerzy Wojciech – 1 głos

Adamczyk Małgorzata Joanna – 1 głos

Trysiński Piotr – 0 głosów

Kosiec Justyna Agnieszka– 0 głosów

Matyjaszek Artur Mariusz– 0 głosów

Sarnowska Weronika Natalia– 2 głosy

Płatos Sławomir– 0 głosów

 

 

 

Gmina Mochowo

W gminie Mochowo uprawnionych do głosowania było 4866 osób. Głosy ważne oddało 1522 wyborców. Frekwencja wynosiła 31,77%.

 

Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość 1050 głosów (68,99%)

Bielan Adam Jerzy – 610 głosów

Koc Maria Zofia – 55 głosów

Kuźmiuk Zbigniew Krzysztof -221 głosów

Małecki Maciej – 34 głosy
Kwiecień Anna – 21 głosów
Czartoryski Arkadiusz – 21 głosów

Wargocka Teresa Anna – 3 głosy

Krzętowska Agnieszka Maria – 16 głosów

Romanowski Rafał – 35 głosów

Opioła Marek – 34 głosy

 

Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Europejska PO SLD .N Zieloni 299 głosów (19,65%)

Kalinowski Jarosław - 211 głosów

Rosati Dariusz Kajetan – 38 głosów

Sitarski Ireneusz Robert – 16 głosów

Kalinowska Katarzyna – 10 głosów

Wojtunik Paweł - 5 głosów

Kubalewski Wojciech Marian – 0 głosów

Uchwał Aneta – 4 głosy

Lanc Elżbieta – 1 głos

Kraska-Romanowska Beata – 1 głos

Hibner Jolanta Emilia – 13 głosów

 

Komitet Wyborczy Wiosna Roberta Biedronia 56 głosów (3,68%)

Piechna-Więckiewicz Paulina Krystyna – 31 głosów

Fajdek Patryk – 9 głosów

Żmijewska Aleksandra Małgorzata – 8 głosów

Grychtal Sławomir Włodzimierz – 0 głosów

Żabicka Monika Maria – 2 głosy

Karniewicz Mateusz - 1 głos

Piasecka Anna – 2 głosy

Maćkowiak Patryk - 0 głosów

Ziemnicka Małgorzata Maria - 1 głos

Marzec Marcin – 2 głosy

 

Komitet Wyborczy Wyborców Kukiz’15 50 głosów (3,29%)

Husiew Barbara – 28 głosów

Piłka Marian – 5 głosów

Pater Agata Bożena – 1 głos

Lechowski Krzysztof Grzegorz – 3 głosy

Klimkowski Sławomir – 2 głosy

Bordzio-Berus Irena – 1 głos

Frydryk Jakub – 1 głos

Jędrzejewski Robert Witold – 5 głosów

Pomorska Karolina Agnieszka – 2 głosy

Sankowska-Grabczuk Lidia Izabela – 2 głosy

 

Komitet Wyborczy Wyborców Konfederacja Korwin Barun Liroy Narodowcy 45 głosów (2,96%)

Godek Kaja Urszula – 27 głosów

Błaszczyk Stefan – 6 głosów

Szewczyk Marek Wacław – 0 głosów

Zaleśna Katarzyna Anna – 0 głosów

Korwin-Mikke Jacek Baltazar – 11 głosów

Strus Sylwia – 1 głos

Nitecka Ewa Alicja – 0 głosów

Witaszek Sławomir – 0 głosów

Drzewiński Piotr Michał – 0 głosów

Mojzesowicz Wojciech – 0 głosów

 

Komitet Wyborczy Wyborców Fair Play Bezpartyjni Gwiazdowski 14 głosów (0,92%)

Rosiewicz Andrzej Wacław– 5 głosów

Gajowniczek Krzysztof – 3 głosy

Budzyńska Jadwiga Barbara – 1 głos

Kloch Adam Roman– 0 głosów

Marciniak Elżbieta– 0 głosów

Kłobukowski Paweł– 0 głosów

Długołęcki Mariusz– 1 głos

Lenart Karolina– 1 głos

Kepa Justyna Joanna– 2 głosy

Kowalik Rafał Grzegorz – 1 głos

 

Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica Razem – Partia Razem, Unia Pracy, RSS – 5 głosów (0,33%)

Olko Dorota Zofia – 3 głosy

Dobrowolski Mateusz – 0 głosów

Żytkowska-Prus Anna Izabela –– 0 głosów

Piórowicz Jerzy Wojciech – 0 głosów

Adamczyk Małgorzata Joanna – 0 głosów

Trysiński Piotr – 0 głosów

Kosiec Justyna Agnieszka– 0 głosów

Matyjaszek Artur Mariusz– 0 głosów

Sarnowska Weronika Natalia– 2 głosy

Płatos Sławomir– 0 głosów

 

 

Komitet Wyboczy Jedność Narodu 3 głosy (0,20%)

Starosielec Romuald Tadeusz– 0 głosów

Połaniecki Paweł Mieczysław – 0 głosów

Żebrowska Irena Małgorzata– 0 głosów

Ciechanowicz Jan– 1 głos

Szmigiel Beata– 0 głosów

Maciejewski Jakub– 0 głosów

Maroszek Adam Jarosław– 0 głosów

Raczyńska Jolanta– 2 głosy

Szczypiór Jolanta Elżbieta– 0 głosów

Janowski Gabriel– 3 głosy

 

 

Gmina Rościszewo

W gminie Rościszewo uprawnionych do głosowania było 3366 osób. Głosy ważne oddało 1231 wyborców. Frekwencja wyniosła 37,02%.

 

Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość 916 głosów (74,41%)

Bielan Adam Jerzy – 428 głosów

Koc Maria Zofia – 96 głosów

Kuźmiuk Zbigniew Krzysztof - 236 głosów

Małecki Maciej – 33 głosy
Kwiecień Anna – 19 głosów
Czartoryski Arkadiusz – 19 głosów

Wargocka Teresa Anna – 4 głosy

Krzętowska Agnieszka Maria – 8 głosów

Romanowski Rafał – 33 głosy

Opioła Marek – 40 głosów

 

Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Europejska PO SLD .N Zieloni 208 głosów (16,90%)

Kalinowski Jarosław - 149 głosów

Rosati Dariusz Kajetan – 30 głosów

Sitarski Ireneusz Robert – 12 głosów

Kalinowska Katarzyna – 2 głosy

Wojtunik Paweł - 5 głosów

Kubalewski Wojciech Marian – 0 głosów

Uchwał Aneta – 2 głosy

Lanc Elżbieta – 0 głosów

Kraska-Romanowska Beata – 3 głosy

Hibner Jolanta Emilia – 5 głosów

 

Komitet Wyborczy Wyborców Konfederacja Korwin Barun Liroy Narodowcy 35 głosów (2,84%)

Godek Kaja Urszula – 14 głosów

Błaszczyk Stefan – 5 głosów

Szewczyk Marek Wacław – 0 głosów

Zaleśna Katarzyna Anna – 0 głosów

Korwin-Mikke Jacek Baltazar – 13 głosów

Strus Sylwia – 1 głos

Nitecka Ewa Alicja – 0 głosów

Witaszek Sławomir – 0 głosów

Drzewiński Piotr Michał – 0 głosów

Mojzesowicz Wojciech – 2 głosy

 

Komitet Wyborczy Wyborców Kukiz’15 34 głosy (2,76%)

Husiew Barbara – 13 głosów

Piłka Marian – 7 głosów

Pater Agata Bożena – 1 głos

Lechowski Krzysztof Grzegorz – 1 głos

Klimkowski Sławomir – 5 głosów

Bordzio-Berus Irena – 3 głosy

Frydryk Jakub – 3 głosy

Jędrzejewski Robert Witold – 1 głos

Pomorska Karolina Agnieszka – 0 głosów

Sankowska-Grabczuk Lidia Izabela – 0 głosów

 

Komitet Wyborczy Wiosna Roberta Biedronia 25 głosów (2,03%)

Piechna-Więckiewicz Paulina Krystyna – 14 głosów

Fajdek Patryk – 2 głosy

Żmijewska Aleksandra Małgorzata – 0 głosów

Grychtal Sławomir Włodzimierz – 0 głosów

Żabicka Monika Maria – 0 głosów

Karniewicz Mateusz - 0 głosów

Piasecka Anna – 3 głosy

Maćkowiak Patryk - 0 głosów

Ziemnicka Małgorzata Maria - 0 głosów

Marzec Marcin – 6 głosów

 

Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica Razem – Partia Razem, Unia Pracy, RSS – 6 głosów (0,46%)

Olko Dorota Zofia – 1 głos

Dobrowolski Mateusz – 0 głosów

Żytkowska-Prus Anna Izabela –– 1 głos

Piórowicz Jerzy Wojciech – 0 głosów

Adamczyk Małgorzata Joanna – 0 głosów

Trysiński Piotr – 1 głos

Kosiec Justyna Agnieszka– 1 głos

Matyjaszek Artur Mariusz– 1 głos

Sarnowska Weronika Natalia– 1 głos

Płatos Sławomir– 0 głosów

 

Komitet Wyborczy Wyborców Fair Play Bezpartyjni Gwiazdowski 6 głosów (0,49%)

Rosiewicz Andrzej Wacław– 2 głosy

Gajowniczek Krzysztof – 2 głosy

Budzyńska Jadwiga Barbara – 1 głos

Kloch Adam Roman– 0 głosów

Marciniak Elżbieta– 0 głosów

Kłobukowski Paweł– 1 głos

Długołęcki Mariusz– 0 głosów

Lenart Karolina– 0 głosów

Kepa Justyna Joanna– 0 głosów

Kowalik Rafał Grzegorz – 0 głosów

 

Komitet Wyboczy Jedność Narodu 1 głos (0,08%)

Starosielec Romuald Tadeusz– 0 głosów

Połaniecki Paweł Mieczysław – 0 głosów

Żebrowska Irena Małgorzata– 0 głosów

Ciechanowicz Jan– 0 głosów

Szmigiel Beata– 1 głos

Maciejewski Jakub– 0 głosów

Maroszek Adam Jarosław– 0 głosów

Raczyńska Jolanta– 0 głosów

Szczypiór Jolanta Elżbieta– 0 głosów

Janowski Gabriel– 0 głosów

 

Gmina Sierpc

W gminie Sierpc uprawnionych do głosowania było 5455 osób. Głosy ważne oddało 1724 wyborców. Frekwencja wyniosła 32,01%.

 

Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość 1152 głosy (66,81%)

Bielan Adam Jerzy – 511 głosów

Koc Maria Zofia – 168 głosów

Kuźmiuk Zbigniew Krzysztof - 247 głosów

Małecki Maciej – 35 głosów
Kwiecień Anna – 47 głosów
Czartoryski Arkadiusz – 22 głosy

Wargocka Teresa Anna – 10 głosów

Krzętowska Agnieszka Maria – 11 głosów

Romanowski Rafał – 27 głosów

Opioła Marek – 74 głosów

 

Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Europejska PO SLD .N Zieloni 369 głosów (21,40%)

Kalinowski Jarosław - 237 głosów

Rosati Dariusz Kajetan – 66 głosów

Sitarski Ireneusz Robert – 29 głosów

Kalinowska Katarzyna – 10 głosów

Wojtunik Paweł - 9 głosów

Kubalewski Wojciech Marian – 0 głosów

Uchwał Aneta – 4 głosy

Lanc Elżbieta – 3 głosy

Kraska-Romanowska Beata – 2 głosy

Hibner Jolanta Emilia – 9 głosów

 

Komitet Wyborczy Wiosna Roberta Biedronia 58 głosów (3,36%)

Piechna-Więckiewicz Paulina Krystyna – 29 głosów

Fajdek Patryk – 8 głosów

Żmijewska Aleksandra Małgorzata – 7 głosów

Grychtal Sławomir Włodzimierz – 0 głosów

Żabicka Monika Maria – 2 głosy

Karniewicz Mateusz - 1 głos

Piasecka Anna – 0 głosów

Maćkowiak Patryk - 4 głosy

Ziemnicka Małgorzata Maria - 2 głosy

Marzec Marcin – 5 głosów

 

Komitet Wyborczy Wyborców Konfederacja Korwin Barun Liroy Narodowcy 55 głosów (3,19%)

Godek Kaja Urszula – 28 głosów

Błaszczyk Stefan – 3 głosy

Szewczyk Marek Wacław – 3 głosy

Zaleśna Katarzyna Anna – 2 głosy

Korwin-Mikke Jacek Baltazar – 12 głosów

Strus Sylwia – 0 głosów

Nitecka Ewa Alicja – 0 głosów

Witaszek Sławomir – 0 głosów

Drzewiński Piotr Michał – 3 głosy

Mojzesowicz Wojciech – 4 głosy

 

Komitet Wyborczy Wyborców Kukiz’15 50 głosów (2,90%)

Husiew Barbara – 23 głosów

Piłka Marian – 10 głosów

Pater Agata Bożena – 4 głosy

Lechowski Krzysztof Grzegorz – 4 głosy

Klimkowski Sławomir – 2 głosy

Bordzio-Berus Irena – 1 głos

Frydryk Jakub – 2 głosy

Jędrzejewski Robert Witold – 1 głos

Pomorska Karolina Agnieszka – 3 głosy

Sankowska-Grabczuk Lidia Izabela – 0 głosów

 

Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica Razem – Partia Razem, Unia Pracy, RSS – 17 głosów (0,99%)

Olko Dorota Zofia – 8 głosów

Dobrowolski Mateusz – 2 głosy

Żytkowska-Prus Anna Izabela –– 1 głos

Piórowicz Jerzy Wojciech – 0 głosów

Adamczyk Małgorzata Joanna – 1 głos

Trysiński Piotr – 0 głosów

Kosiec Justyna Agnieszka– 2 głosy

Matyjaszek Artur Mariusz– 0 głosów

Sarnowska Weronika Natalia– 1 głos

Płatos Sławomir– 2 głosy

 

Komitet Wyborczy Wyborców Fair Play Bezpartyjni Gwiazdowski 14 głosów (0,81%)

Rosiewicz Andrzej Wacław– 5 głosów

Gajowniczek Krzysztof – 2 głosy

Budzyńska Jadwiga Barbara – 0 głosów

Kloch Adam Roman– 0 głosów

Marciniak Elżbieta– 0 głosów

Kłobukowski Paweł– 0 głosów

Długołęcki Mariusz– 2 głosy

Lenart Karolina– 1 głos

Kepa Justyna Joanna– 1 głos

Kowalik Rafał Grzegorz – 3 głosy

 

Komitet Wyboczy Jedność Narodu 9 głosów (0,52%)

Starosielec Romuald Tadeusz– 2 głosy

Połaniecki Paweł Mieczysław – 2 głosy

Żebrowska Irena Małgorzata– 0 głosów

Ciechanowicz Jan– 1 głos

Szmigiel Beata– 0 głosów

Maciejewski Jakub– 2 głosy

Maroszek Adam Jarosław– 0 głosów

Raczyńska Jolanta– 0 głosów

Szczypiór Jolanta Elżbieta– 0 głosów

Janowski Gabriel– 2 głosy

 

Gmina Szczutowo

W gminie Szczutowo uprawnionych do głosowania było 3510 osób. Głosy ważne oddało 1150 wyborców. Frekwencja wyniosła 33,86%.

 

Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość 786 głosy (68,35%)

Bielan Adam Jerzy – 373 głosów

Koc Maria Zofia – 169 głosów

Kuźmiuk Zbigniew Krzysztof - 127 głosów

Małecki Maciej – 30 głosów
Kwiecień Anna – 22 głosy
Czartoryski Arkadiusz – 25 głosy

Wargocka Teresa Anna – 5 głosów

Krzętowska Agnieszka Maria – 1 głos

Romanowski Rafał – 12 głosów

Opioła Marek – 22 głosy

 

Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Europejska PO SLD .N Zieloni 230 głosów (20,00%)

Kalinowski Jarosław - 123 głosy

Rosati Dariusz Kajetan – 54 głosy

Sitarski Ireneusz Robert – 20 głosów

Kalinowska Katarzyna – 6 głosów

Wojtunik Paweł - 4 głosy

Kubalewski Wojciech Marian – 0 głosów

Uchwał Aneta – 4 głosy

Lanc Elżbieta – 1 głos

Kraska-Romanowska Beata – 3 głosy

Hibner Jolanta Emilia – 15 głosów

 

Komitet Wyborczy Wiosna Roberta Biedronia 41 głosów (3,57%)

Piechna-Więckiewicz Paulina Krystyna – 23 głosy

Fajdek Patryk – 3 głosy

Żmijewska Aleksandra Małgorzata – 9 głosów

Grychtal Sławomir Włodzimierz – 1 głosów

Żabicka Monika Maria – 2 głosy

Karniewicz Mateusz - 0 głosów

Piasecka Anna – 1 głos

Maćkowiak Patryk - 1 głos

Ziemnicka Małgorzata Maria - 0 głosów

Marzec Marcin – 1 głos

 

Komitet Wyborczy Wyborców Konfederacja Korwin Barun Liroy Narodowcy 34 głosy (2,96%)

Godek Kaja Urszula – 20 głosów

Błaszczyk Stefan – 2 głosy

Szewczyk Marek Wacław – 1 głos

Zaleśna Katarzyna Anna – 1 głos

Korwin-Mikke Jacek Baltazar – 9 głosów

Strus Sylwia – 0 głosów

Nitecka Ewa Alicja – 0 głosów

Witaszek Sławomir – 1 głos

Drzewiński Piotr Michał – 0 głosów

Mojzesowicz Wojciech – 0 głosów

 

Komitet Wyborczy Wyborców Kukiz’15 32 głosy (2,78%)

Husiew Barbara – 19 głosów

Piłka Marian – 2 głosy

Pater Agata Bożena – 1 głos

Lechowski Krzysztof Grzegorz – 1 głos

Klimkowski Sławomir – 2 głosy

Bordzio-Berus Irena – 1 głos

Frydryk Jakub – 2 głosy

Jędrzejewski Robert Witold – 2 głosy

Pomorska Karolina Agnieszka – 1 głos

Sankowska-Grabczuk Lidia Izabela – 1 głos

 

Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica Razem – Partia Razem, Unia Pracy, RSS – 17 głosów (1,48%)

Olko Dorota Zofia – 4 głosy

Dobrowolski Mateusz – 2 głosy

Żytkowska-Prus Anna Izabela –– 3 głosy

Piórowicz Jerzy Wojciech – 0 głosów

Adamczyk Małgorzata Joanna – 5 głosów

Trysiński Piotr – 2 głosy

Kosiec Justyna Agnieszka– 0 głosów

Matyjaszek Artur Mariusz– 1 głos

Sarnowska Weronika Natalia– 0 głosów

Płatos Sławomir– 0 głosów

 

Komitet Wyborczy Wyborców Fair Play Bezpartyjni Gwiazdowski 6 głosów (0,52%)

Rosiewicz Andrzej Wacław– 3 głosy

Gajowniczek Krzysztof – 1 głos

Budzyńska Jadwiga Barbara – 0 głosów

Kloch Adam Roman– 0 głosów

Marciniak Elżbieta– 0 głosów

Kłobukowski Paweł– 1 głos

Długołęcki Mariusz– 1 głos

Lenart Karolina– 0 głosów

Kepa Justyna Joanna–0 głosów

Kowalik Rafał Grzegorz – 0 głosów

 

Komitet Wyboczy Jedność Narodu 4 głosy (0,35%)

Starosielec Romuald Tadeusz– 0 głosów

Połaniecki Paweł Mieczysław – 0 głosów

Żebrowska Irena Małgorzata– 0 głosów

Ciechanowicz Jan– 0 głosów

Szmigiel Beata– 1 głos

Maciejewski Jakub– 1 głos

Maroszek Adam Jarosław– 0 głosów

Raczyńska Jolanta– 2 głosy

Szczypiór Jolanta Elżbieta– 0 głosów

Janowski Gabriel– 0 głosów

 

Gmina Zawidz

W gminie Zawidz uprawnionych do głosowania było 5357 osób. Głosy ważne oddało 1920 wyborców. Frekwencja wyniosła 36,21%.

 

Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość 1130 głosów (69,27%)

Bielan Adam Jerzy – 539 głosów

Koc Maria Zofia – 358 głosów

Kuźmiuk Zbigniew Krzysztof - 282 głosów

Małecki Maciej – 31 głosów
Kwiecień Anna – 23 głosy
Czartoryski Arkadiusz – 17 głosów

Wargocka Teresa Anna – 9 głosów

Krzętowska Agnieszka Maria – 4 głosy

Romanowski Rafał – 23 głosy

Opioła Marek – 44 głosy

 

Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Europejska PO SLD .N Zieloni 421 głosów (21,93%)

Kalinowski Jarosław - 309 głosów

Rosati Dariusz Kajetan – 55 głosów

Sitarski Ireneusz Robert – 26 głosów

Kalinowska Katarzyna – 7 głosów

Wojtunik Paweł - 6 głosy

Kubalewski Wojciech Marian – 1 głos

Uchwał Aneta – 5 głosów

Lanc Elżbieta – 1 głos

Kraska-Romanowska Beata – 1 głos

Hibner Jolanta Emilia – 10 głosów

 

Komitet Wyborczy Wyborców Konfederacja Korwin Barun Liroy Narodowcy 67 głosów (3,49%)

Godek Kaja Urszula – 28 głosów

Błaszczyk Stefan – 3 głosy

Szewczyk Marek Wacław – 4 głosy

Zaleśna Katarzyna Anna – 2 głosy

Korwin-Mikke Jacek Baltazar – 16 głosów

Strus Sylwia – 3 głosy

Nitecka Ewa Alicja – 5 głosów

Witaszek Sławomir – 0 głosów

Drzewiński Piotr Michał – 1 głos

Mojzesowicz Wojciech – 5 głosów

 

Komitet Wyborczy Wiosna Roberta Biedronia 44 głosy (2,29%)

Piechna-Więckiewicz Paulina Krystyna – 24 głosy

Fajdek Patryk – 6 głosów

Żmijewska Aleksandra Małgorzata – 4 głosy

Grychtal Sławomir Włodzimierz – 1 głos

Żabicka Monika Maria – 3 głosy

Karniewicz Mateusz - 0 głosów

Piasecka Anna – 2 głosy

Maćkowiak Patryk - 1 głos

Ziemnicka Małgorzata Maria - 0 głosów

Marzec Marcin – 3 głosy

 

 

Komitet Wyborczy Wyborców Kukiz’15 38 głosów (1,98%)

Husiew Barbara – 14 głosów

Piłka Marian – 7 głosów

Pater Agata Bożena – 3 głosy

Lechowski Krzysztof Grzegorz – 2 głosy

Klimkowski Sławomir – 5 głosów

Bordzio-Berus Irena – 0 głosów

Frydryk Jakub – 1 głos

Jędrzejewski Robert Witold – 3 głosy

Pomorska Karolina Agnieszka – 2 głosy

Sankowska-Grabczuk Lidia Izabela – 1 głos

 

Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica Razem – Partia Razem, Unia Pracy, RSS – 10 głosów (0,52%)

Olko Dorota Zofia – 6 głosów

Dobrowolski Mateusz – 1 głos

Żytkowska-Prus Anna Izabela –– 1 głos

Piórowicz Jerzy Wojciech – 0 głosów

Adamczyk Małgorzata Joanna – 0 głosów

Trysiński Piotr – 1 głos

Kosiec Justyna Agnieszka– 0 głosów

Matyjaszek Artur Mariusz– 0 głosów

Sarnowska Weronika Natalia– 0 głosów

Płatos Sławomir– 1 głos

 

Komitet Wyborczy Wyborców Fair Play Bezpartyjni Gwiazdowski 8 głosów (0,42%)

Rosiewicz Andrzej Wacław– 2 głosy

Gajowniczek Krzysztof – 2 głosy

Budzyńska Jadwiga Barbara – 1 głos

Kloch Adam Roman– 1 głos

Marciniak Elżbieta– 0 głosów

Kłobukowski Paweł– 0 głosów

Długołęcki Mariusz– 1 głos

Lenart Karolina– 0 głosów

Kepa Justyna Joanna– 1 głos

Kowalik Rafał Grzegorz – 0 głosów

 

Komitet Wyboczy Jedność Narodu 2 głosy (0,10%)

Starosielec Romuald Tadeusz– 1 głos

Połaniecki Paweł Mieczysław – 0 głosów

Żebrowska Irena Małgorzata– 0 głosów

Ciechanowicz Jan– 0 głosów

Szmigiel Beata– 0 głosów

Maciejewski Jakub– 0 głosów

Maroszek Adam Jarosław– 0 głosów

Raczyńska Jolanta – 0 głosów

Szczypiór Jolanta Elżbieta– 0 głosów

Janowski Gabriel– 1 głos

 

 

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ekstrasierpc.pl | Prawa zastrzeżone