Zamknij
REKLAMA

Uważaj! Włamania i kradzieże na terenie powiatu sierpeckiego!

15:05, 18.02.2019 | IP KPP Sierpc/ opr. red. Fot. przykładowa
REKLAMA
Skomentuj

Z uwagi na występujące w ostatnim czasie przypadki włamań i kradzieży na terenie powiatu sierpeckiego Policja apeluje do mieszkańców powiatu o staranne zabezpieczenie swojego mienia oraz przestrzeganie elementarnych zasad bezpieczeństwa.

Zdecydowana większość potencjalnych sprawców kradzieży i włamań daje się odstraszyć dzięki całkiem prostym działaniom. Aby należycie zabezpieczyć swoje mienie przed kradzieżą, włamaniem lub uszkodzeniem nie potrzeba wiele. Wystarczy zastosować się do kilku prostych rad.

 

Pamiętajcie o przekręcaniu klucza w zamku, gdy przebywacie w mieszkaniu. Zamykajcie drzwi na klucz, gdy „tylko na chwilę” wychodzicie na podwórko, do sklepu, czy idziecie sprawdzić skrzynkę na listy.

 

Wartościowe rzeczy (zmagazynowany olej napędowy, maszyny rolnicze i urządzenia mechaniczne, elektronarzędzia, przedmioty codziennego użytku) przechowujcie w pomieszczeniach gospodarczych i starajcie się starannie zabezpieczać je przed dostępem osób postronnych, zamykając na klucz lub kłódkę.

 

Złodziej przychodzi nocą i unika miejsc oświetlonych - jeżeli pozostawicie zapalone na podwórku światło lub zamontujecie załączane oświetlenie na tzw czujkę, złodziej będzie miał utrudnione poruszanie się po posesji.

 

Bądźcie czujnymi obserwatorami, zwracajcie uwagę na szczekanie psa, hałasy dochodzące z podwórka, nieznane osoby i pojazdy często przejeżdżające lub stojące w pobliżu waszego gospodarstwa (mogą robić rozpoznanie przed kradzieżą). Starajcie się zapamiętać twarze, sylwetki i ubiór osób oraz zanotować markę, kolor i numer rejestracyjny samochodu. Informujcie o tym Policję.

 

Nawiążcie kontakt z sąsiadami, ustalcie zasady wzajemnego ostrzegania i ochrony przed złodziejem, zwracajcie wzajemnie uwagę na mieszkania i dobytek.

 

Jeżeli zostałeś okradziony - niczego nie dotykaj i nie przestawiaj przed przyjazdem Policji.

 

Jeżeli jesteś świadkiem kradzieży lub włamania, nie wahaj się, poinformuj o tym Komendę Powiatową Policji w Sierpcu, dzwoniąc pod nr tel. (024) 265 82 00 lub najbliższą jednostkę Policji, dzwoniąc pod numeru alarmowe 997 lub 112. Pomagając w zatrzymaniu sprawcy kradzieży lub włamywacza, zapobiegasz dalszym kradzieżom, a może również okradzeniu Ciebie.

Jeżeli posiadacie informacje, które pomogą schwytać sprawców kradzieży i włamań, poinformujcie o tym Policję. Przekazując informację, masz prawo zachować anonimowość.

Każda informacja może okazać się cenna.

(IP KPP Sierpc/ opr. red. Fot. przykładowa)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
REKLAMA
© ekstrasierpc.pl | Prawa zastrzeżone