Zamknij
REKLAMA

Ceny najważniejszych artykułów w Biedronce w górę! Tak tłumaczy się sieć

16:16, 25.01.2022 | M.O.
Skomentuj Fot. Grażyna Sobczak
REKLAMA

Sieć sklepów Biedronka podniosła ceny podstawowych produktów spożywczych. W internecie grzmi, że to wybieg przed 1 lutego i obniżką stawki VAT na żywność. Jak tłumaczy się sieć?

Ceny wzrosły z początkiem tygodnia. Podwyżki dotyczą produktów z każdej kategorii.

- Regularne zmiany cen w cyklach tygodniowych są normalną praktyką w handlu detalicznym, tym bardziej na początku roku - powiedział portalowi Wirtualnemedia.pl Grzegorz Pytko, dyrektor handlowy w sieci Biedronka. 

Ceny najważniejszych artykułów w górę

Część z nich pokazał w mediach społecznościowych ekonomista, Rafał Mundry. W portfelu możemy odczuć już różnicę kupując mięso, drób, chleb tostowy, ser żółty, serek wiejski, mleko, jogurt, musli czy makaron. 

Tak tłumaczy się sieć

Biedronka zupełnie z tymi argumentami się nie zgadza. 

Grzegorz Pytko, dyrektor handlowy w sieci Biedronka, tłumaczy, że to realia rynkowe zmusiły ich do takiej decyzji. Wskazuje, że na wyższe ceny ma wpływ koszt surowców, energii, transportu oraz akcyzy.

- Żyjąc w dobie rosnącej inflacji, prowadziliśmy dłuższe niż zwykle negocjacje z wszystkimi naszymi dostawcami, by zmiany cen były jak najmniej odczuwalne. Ponadto klienci Biedronki aktywnie korzystają z cyklicznych ofert promocyjnych. Tylko w ubiegłym tygodniu użytkownicy karty Moja Biedronka zaoszczędzili ponad 150 milionów złotych dzięki korzystaniu z akcji rabatowych - powiedział Pytko dla Wirtualnych Mediów.

(M.O.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%