Zamknij
REKLAMA

Prokuratura zatrzymała osoby ułatwiające prostytucję. W tym gronie są... taksówkarze

13:30, 25.01.2022 | M.O. / PAP
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixaby.com/pl/
REKLAMA

Właściciele kilku klubów nocnych, osoby zarządzające tymi lokalami, a także taksówkarze – w sumie osiem osób oskarżyła Prokuratura Okręgowa w Sosnowcu w sprawie grupy przestępczej, zajmującej się czerpaniem korzyści z nierządu.

- Akt oskarżenia trafił do Sądu Okręgowego w Katowicach – poinformował rzecznik sosnowieckiej prokuratury Waldemar Łubniewski.

Według ustaleń postępowania, do przestępstw dochodziło w latach 2011–2019 w kilku miastach w województwach śląskim i dolnośląskim.

Według prokuratury kierujący grupą przestępczą mężczyźni prowadzili na terenie m.in. Katowic, Rybnika i Wrocławia kilka klubów nocnych. Zatrudniali w nich kobiety, które jako barmanki, hostessy i tancerki miały serwować w lokalach drinki i prezentować taniec erotyczny.

- W rzeczywistości, poza tańcem, kobiety proponowały klientom usługi seksualne. Świadczyły je na terenie lokali w klubowych pokojach - opisywał prok. Łubniewski.

Oficjalnie właściciele klubów nie uczestniczyli w tym procederze.

-  Jednak po spotkaniach z klientami kobiety oddawały oskarżonym część zarobionych przez siebie pieniędzy tytułem opłat za wynajem pokoi. Na życzenie klientów osoby zarządzające klubami organizowały też transport kobiet trudniących się prostytucją do innych miejsc, w których uprawiały one nierząd. Uczestniczyli w tym współpracujący z grupą przestępczą taksówkarze - dodał rzecznik.

Jak wynika z ustaleń postępowania, taksówkarze dostawali po 100 zł za każdego klienta, którego dowozili do klubu, kobiety otrzymywały część pieniędzy za sprzedane klientom drinki, 150 zł za taniec i 300-350 zł za seks. 100 zł wynosiła opłata za pokój.

Oskarżeni odpowiedzą przed sądem za udział w grupie przestępczej oraz ułatwianie prostytucji w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, grozi za to do 5 lat więzienia. Do 10 lat więzienia grozi natomiast dwóm osobom oskarżonym o kierowanie grupą przestępczą.

(M.O. / PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%