Zamknij
REKLAMA

Mniej osób m.in. w restauracjach, kinach i kościołach. Rząd wprowadza obostrzenia! Co się zmieni?

15:00, 29.11.2021 | M.O.
Skomentuj
REKLAMA

Szef resortu zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że w związku nowym wariantem wirusa omikron wprowadzony zostaje w Polsce "pakiet alertowy" obostrzeń. Co się zmieni?

- W związku z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa opracowaliśmy pakiet alertowy. Dotyczy on uszczelnienia granic oraz ograniczeń krajowych - informuje Adam Niedzielski. 

Polska wydała zakaz lotów do 7 krajów, które są rekomendowane przez Europejską Agencję ds. Kontroli Zakażeń. Chodzi o Botswanę, Eswatini, Lesotho, Mozambik, Namibię, RPA i Zimbabwe.

Szef resortu zdrowia podał, że osoby, które będą wracały z tych krajów - niezależnie jaką drogą - będą miały wydłużoną kwarantannę do 14 dni. Nie będzie także możliwości zwolnienia z tej kwarantanny testem.

Limit się zmienią

Ministerstwo Zdrowia ustaliło nowe limity dotyczące zgromadzeń i uroczystości rodzinnych, takich jak wesela, komunie, konsolacje. Dopuszczalny limit, od 1 grudnia, będzie wynosił 100 osób. Limit ten dotyczy także uczestników dyskotek.

Zmienią się także limit osób, które mogą skorzystać z lokali gastronomicznych, hoteli, kin, koncertów, kościołów, basenów, aquaparków. W tym przypadku limit zapełnienia będzie wynosił 50 proc.

Limit w siłowniach, klubach fitness, muzeach, galeriach sztuki, na targach, kongresach i konferencjach ustalono na  jedną osobę na 15 m. kw.

(M.O.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%