Zamknij
REKLAMA

Klienci na to czekali! Teraz ich produkty kupisz także w sieci!

09:00, 24.10.2021 | .
Skomentuj Fot. Daniel Wiśniewski
REKLAMA

Popularna europejska sieć dyskontów odzieżowo-przemysłowych wystartowała ze sprzedażą online. Pepco nie będzie miało swojego sklepu online, a handel będzie prowadzony za pomocą platform sprzedażowych. Jakich?

O tym ruchu mówiło się już od dawna. Pepco chciało wejść w e-commerce ze względu na pandemię. Pierwszy krok w tym kierunku sieć postawiła w lutym, teraz z dumą ogłosiła, że ich produkty można kupować w sieci. 

- Wiemy, że na to czekaliście. Dlatego ulubione produkty nareszcie kupicie za pośrednictwem największych platform zakupowych w Polsce - poinformowała sieć.

Będą sprzedawać... bez sklepu online

Pepco nie zdecydowało się na uruchomienie własnego sklepu internetowego. Sieć chce sprzedawać za pośrednictwem takich platform jak Allegro, Ceneo, Empik.com, Morele, Erli.pl, Mall.pl, Arena.pl i Shumee. 

 - Od jakiegoś czasu analizowaliśmy dane i przyglądaliśmy się rynkowi. Z naszych badań wynika, że aż 71% polskich klientów sklepów PEPCO równolegle robi także inne zakupy online. Co ciekawe, to znacznie więcej niż na innych rynkach europejskich, gdzie średni odsetek kupujących w internecie wśród naszych klientów wynosi 55%. Mieliśmy również wiele sygnałów i bezpośrednich pytań o sprzedaż internetową od naszych klientów. Szukaliśmy optymalnego rozwiązania zarówno dla nas jak i klientów. Wybrany model sprzedaży online sprawia, że nie tyle otwieramy nowy sklep w sieci, co przychodzimy z naszą ofertą do konsumentów tam - powiedział w rozmowie z portalem dlahandlu.pl, Tomasz Tokarz, kierownik wsparcia operacyjnego PEPCO. 

Jak kupić? 

Pepco chce by proces zakupowy przebiegał prosto i intuicyjnie. Zakupy można zrobić po wejściu na stronę internetową Pepco klikając zakładkę "Zakupy online". Dalszym krokiem jest wybór platformy sprzedażowej. 

- Klient automatycznie jest przekierowany do sekcji z produktami PEPCO na wybranej platformie, gdzie może przeglądać i zamawiać produkty z oferty sieci. Do wyboru jest zawsze kilka sposobów otrzymania zakupów - informuje portal dlahandlu.pl.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%