Zamknij
REKLAMA

Chodzisz na ryby? To może być twój koniec! Szalone pomysły europosłanki

14:25, 16.09.2021 | Źródło: Wirtualna Polska
Skomentuj
REKLAMA

Europosłanka Sylwia Spurek przygotowała propozycje dotyczące ochrony zwierząt. Posłanka z frakcji Zielonych w PE chce m.in. zakazu wędkarstwa.

Posłanka nazwała swoje propozycje "nową piątką dla zwierząt". Ma być to nawiązanie do nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt, która zaproponowało PiS. Projekt opcji rządowej został jednak ostatecznie porzucony po protestach branży futrzarskiej. 

Spurek chce iść ze swoimi pomysłami zdecydowanie dalej. 

Na pierwszy ogień mają pójść m.in. wędkarze. Europosłanka chce by do 2023 r. wprowadzić zakaz wykorzystywania zwierząt w cyrkach, delfinariach oraz zakaz polowań, w tym właśnie wędkarstwa. 

- Żadne hobby nie może wiązać się z cierpieniem. Czy w czasach, kiedy coraz więcej wiemy o tym, że ryby odczuwają ból, takie hobby można usprawiedliwiać? Czy można kogoś okaleczyć lub zabić dla rozrywki? - cytuje Spurek Wirtualna Polska. 

Dwa lata później wprowadzony ma zostać zakaz otwierania nowych hodowli. Trzecim krokiem, w myśl planu Spurek ma być, w 2030 roku, zakaz badań z wykorzystaniem zwierząt. 

By w 2040 roku dojść do zupełnego zakazu hodowli zwierząt. To oznaczać będzie, że od tego czasu m.in. nie zjemy mięsa, a także nie wypijemy mleka. 

To spotkało się z lawiną ostrych komentarzy. 

Miłosz Motyka z PSL skomentował, że "wystarczy być tolerancyjnym", a możliwość wyboru to nie zakaz. Europoseł PiS Ryszard Czarnecki apeluje "byśmy nie dali się zwariować". 

Poseł Artur Dziambor z Konfederacji natomiast podszedł do sprawy bardzo ironicznie. 

- Brakowało mi jej pomysłów. Jakoś tak się skupiliśmy na rzeczach ważnych, że zapomnieliśmy, że gdzieś, w alternatywnej rzeczywistości, są rzeczy całkowicie nieważne, ale dające mnóstwo radości - napisał. 

(Źródło: Wirtualna Polska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

tedek wedkarztedek wedkarz

0 0

tez mi wiadomosc, proponuje wejsc na chociazby nieco wyzszy poziom 🤣🤣🤣 20:51, 16.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%