Zamknij
REKLAMA

Z myślą o bliskich chorych na COVID-19

21:36, 21.11.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

 

 

W sierpeckim szpitalu od końca października zostały uruchomione 44 łóżka dla pacjentów z zakażeniem SARS-CoV-2. Od 17 listopada rodziny i bliscy pacjentów z oddziału COVID-19 mają ułatwioną możliwość uzyskania informacji o stanie ich zdrowia drogą telefoniczną.

 

Nie każdy z pacjentów jest w stanie sam zadzwonić i porozmawiać z bliskimi. Brak możliwości odwiedzin też sytuacji nie ułatwia. Chcąc ułatwić kontakt z osobami chorymi na COVID-19 i przebywającymi w sierpeckim szpitalu, udostępniono telefon o numerze 573 210 738. Połączenie z powyższym numerem możliwe jest codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 11.00-13.00.

— W przypadku braku możliwości kontaktu z pacjentem podyktowanym stanem zdrowia informację upoważnionej osobie przekaże pracownik oddziału po wcześniejszym zgłoszeniu (dzień wcześniej) przez rodzinę bądź osobę bliską takiej potrzeby — poinformowano na stronie szpitala.

Aby uzyskać taką informację, należy podać następujące dane (i potwierdzić ich poprawność): imię i nazwisko pacjenta oraz imię i nazwisko osoby upoważnionej do uzyskiwania informacji o stanie zdrowia osoby hospitalizowanej.

Po ukazaniu się tej wiadomości, zadzwoniła do redakcji córka jednej z pacjentek, mieszkająca obecnie w Australii. Jej mama leżała w trzech szpitalach. Był utrudniony z nią kontakt, a dodzwonić się gdziekolwiek było trudno. Kobieta bardzo niepokoiła się stanem mamy, nie wiedziała, co się dzieje. Inna była sytuacja w szpitalu w Sierpcu. Kiedy mieszkanka Australii zobaczyła informację o uruchomieniu specjalnego numeru telefonu, nie mogła powstrzymać wzruszenia.

— Dyrektor obiecał i słowa dotrzymał. Proszę koniecznie napisać, że macie wspaniały szpital — stwierdziła kobieta.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%