Zamknij
REKLAMA

Punkty szczepień na COVID-19

08:02, 05.01.2021 | opr.red.
Skomentuj Obraz Angelo Esslinger z Pixabay
REKLAMA

 

 

Na stronach rządowych pojawiły się informacje dotyczące lokalizacji punktów szczepień w całym kraju. W powiecie sierpeckim jest już wytypowanych osiem placówek, gdzie będzie można się zaszczepić.

 

Proces podawania szczepień ma odbywać się etapami. Obecnie trwają szczepienia osób z grupy 0 (m.in. personelu medycznego i niemedycznego szpitali, pracowników domów pomocy społecznej oraz miejskich ośrodków pomocy społecznej, także zatrudnionych w aptekach, hurtowniach farmaceutycznych, studenci medycyny).

W naszym powiecie jest już osiem placówek, w których będzie można zaszczepić się na COVID-19. Najprawdopodobniej będzie ich więcej, bowiem Narodowy Program Szczepień zakłada, że w każdej gminie będzie co najmniej jeden taki punkt.

W Sierpcu będą to:

Przychodnia Specjalistyczna SPZZOZ przy ul. Słowackiego,

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Med-Lux” przy ul. Henryka Sienkiewicza,

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Medicar” przy ul. Stefana Grota-Roweckiego.

W Mochowie szczepienia będzie można wykonać w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej „Asmed”, a w Ligowie w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej „Medicar”, filia w Ligowie.

W Zawidzu Kościelnym zaszczepić się będzie można w Ośrodku Zdrowia.

W gminie Gozdowo szczepienia będą wykonywane w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Ośrodku Zdrowia w Gozdowie i jego filii w Lelicach.

Proces rejestracji powszechnych szczepień Polaków przeciwko COVID-19 rozpocznie się prawdopodobnie już w połowie stycznia 2021 r.

Obecnie w sierpeckim szpitalu trwają szczepienia osób z grupy 0, wskazanej w Narodowym Programie Szczepień przez Ministerstwo Zdrowia.

(opr.red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA