Zamknij
REKLAMA

Aktualna sytuacja w sierpeckim szpitalu

15:40, 18.11.2020 | opr. red./fot. szpital Sierpc
Skomentuj
REKLAMA

Jak podał Portal Samorządowy, w sierpeckim szpitalu przebywa ponad 60 pacjentów z COVID-19.

Zajętych miejsc jest więc dwie trzecie - w placówce przygotowano 90 łóżek dla zarażonych. Do szpitala kierowani są pacjenci z poważnym przebiegiem choroby, z całego Mazowsza, a niekiedy też z sąsiednich województw. Leczenie polega m.in. na zastosowaniu tlenoterapii. Większość pacjentów ma powyżej 40 lat. Choroba najciężej przebiega u tych powyżej 60-tki. U wielu z nich doszło do złożonych zmian w płucach. Do ich oceny bardzo przydaje się działający od niedawna tomograf. Pacjentami zajmuje się w ciągu dnia około pięciu lekarzy i 46 pielęgniarek. Codziennie na zabezpieczenie personelu w środki ochrony osobistej, w tym kombinezony i maski, przeznaczonych jest 25 tys. zł. Miesięczny koszt to około 700 tys. zł.

Cały artykuł Portalu Samorządowego wraz z rozmową z dyrektorem szpitala Robertem Makówką dostępny tutaj: Sierpc: W szpitalu dla pacjentów z koronawirusem na 90 miejsc 61 jest zajętych.

 

Na stronie sierpeckiego szpitala na Facebooku pojawiają się zdjęcia, na których widać warunki pracy medyków.

4.00 nad ranem... Może sen przyjdzie... Personel bardzo dzielnie znosi trud. Praca jest bardzo wyczerpująca i wymagająca - napisano przy zdjęciu korytarza jednego z oddziałów.

 

(opr. red./fot. szpital Sierpc)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

MM

1 0

Brawa dla ws.Wiecej takich ludzi 11:52, 24.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA