Zamknij
REKLAMA

Informacja od dyrekcji sierpeckiego ogólniaka

12:45, 17.10.2020 | opr. red.
Skomentuj
REKLAMA

 

 

Poniżej publikujemy informację, którą otrzymaliśmy od dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Sierpcu Ewy Jancewicz w związku ze stwierdzeniem koronawirusa u dwóch nauczycieli i jednego ucznia.

 

W piątek, 16 października ok. 7.38 otrzymałam informację o pozytywnym wyniku testu na Covid-19 u dwojga nauczycieli, którzy od 12 października przebywają na zwolnieniu lekarskim. Natychmiast został powiadomiony Sanepid, organ prowadzący, rada pedagogiczna, pracownicy szkoły, uczniowie, przewodnicząca Rady Rodziców, organ nadzorujący oraz rodzice uczniów przez e-dziennik. Została też podjęta decyzja, że uczniowie mają zajęcia w jednej pracowni. Z uczniami, z którymi chorzy nauczyciele mieli zajęcia w dniu 9 października został przeprowadzony wywiad dotyczący bezpośredniego kontaktu z nauczycielami. Rodzice i uczniowie zostali poinformowani, że 19 października jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych oraz o dalszej pracy szkoły: od 20 października do 30 października będzie kształcenie zdalne dla klas po szkole podstawowej, zaś klas po szkole gimnazjalnej - zajęcia stacjonarne w szkole.

Niestety otrzymaliśmy kolejną informację o pozytywnym wyniku testu na Covid-19 u jednego z uczniów, który ostatni raz w szkole był obecny 9 października.

Kwarantanną zostali objęci uczniowie, którzy mieli bezpośredni kontakt z nauczycielami oraz uczniem do dnia 19 października (ze względu na ostatni kontakt z chorymi w dniu 9 października).

Uczniowie obecni w szkole w dniu 16 października nie wykazywali objawów chorobowych.

1 września w szkole została wprowadzona „Strategia przygotowania i zarządzania w czasie obecnym i na wypadek wystąpienia pandemii COVID-19 w Liceum Ogólnokształcącym im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu w roku szkolnym 2020/2021” oraz „Procedura funkcjonowania Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu od 1 września 2020 r. oraz postępowania prewencyjnego pracowników i rodziców/opiekunów prawnych w czasie zagrożenia epidemiologicznego”, o której zostali poinformowani członkowie całej społeczności szkolnej. Na terenie szkoły, zgodnie z wytycznymi MZ, MEN, GIS, został wprowadzony reżim sanitarny – m.in. obowiązkowe noszenie maseczek lub przyłbicy przez uczniów i pracowników szkoły we wszystkich częściach wspólnych, częsta dezynfekcja rąk. Ponadto został powołany zespół ds. bezpieczeństwa epidemicznego środowiska szkolnego, który na bieżąco monitoruje sytuację w szkole.

(opr. red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA