Zamknij
REKLAMA

Nauczyciele z sierpeckich szkół z koronawirusem

20:10, 16.10.2020 | A.M
Skomentuj Obraz Alexandra_Koch z Pixabay
REKLAMA

 

 

W dwóch szkołach na terenie miasta pracowali nauczyciele, u których potwierdzono zakażenie Covid-19.

 

Dzień wolny i hybrydowe nauczanie

Starosta Mariusz Turalski poinformował o dwóch chorych nauczycielach uczących w Liceum Ogólnokształcącym im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu. W poniedziałek wszyscy uczniowie ogólniaka będą mieć dzień wolny. Najprawdopodobniej też zostanie wprowadzony hybrydowy system nauczania. Uczniowie zostaną podzieleni na grupy i część będzie uczestniczyć w zajęciach, a część uczyć się zdalnie. Podobny system ma być też wprowadzony w Zespole Szkół nr 2 w Sierpcu.

 

Nauczyciel miał zajęcia tydzień temu

Burmistrz Jarosław Perzyński poinformował o dodatnim teście jednego z nauczycieli, który uczy w Szkole Podstawowej nr 3. Trójka na swojej stronie internetowej opublikowała informację, że 19 października 2020 roku (poniedziałek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych dla klasy III b i klas IV – VIII.

Burmistrz mówił, że ostatnie zajęcia z chorym nauczycielem odbyły się tydzień temu i już wtedy miał on na sobie maseczkę, przyłbicę i nosił rękawiczki. Jarosław Perzyński prosił o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. W przypadku zauważenia u siebie niepokojących objawów należy skontaktować się z lekarzem rodzinnym, który może skierować na test.

Podczas telekonferencji Jarosław Perzyński poinformował też, że nie planuje zamknięcia targowiska.

 

 

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA