Zamknij
REKLAMA

Noworodek chory na COVID-19 w sierpeckim szpitalu, kwarantanny w szkołach

17:29, 05.10.2020 | opr. red. na podstawie oświadczenia Starosty
Skomentuj
REKLAMA

Starosta sierpecki Mariusz Turalski na stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu na Facebooku opublikował materiał wideo, w którym informuje m.in. o bieżącej sytuacji dotyczącej pandemii.

Starosta poinformował o osobach, które znajdują się obecnie na kwarantannie. W gminie Mochowo skierowano na nią 24 uczniów Szkoły Podstawowej w Bożewie, a także osoby z nimi zamieszkujące. Pozostałe klasy uczęszczają na zajęcia normalnie, choć aby zapewnić bezpieczeństwo, wprowadzono surowe restrykcje. W gminie Zawidz na kwarantannę skierowano 170 uczniów czterech klas Zespołu Szkół Samorządowych w Zawidzu Kościelnym oraz osoby z nimi zamieszkujące. W gminie Gozdowo na kwarantannie jest dwóch podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych, którzy na co dzień uczęszczają do świetlicy w powiecie płockim, a także ich rodziny.

Jak poinformował starosta,  na oddziale pediatrycznym sierpeckiego szpitala COVID-19 stwierdzono u 3-tygodniowego noworodka. Dziecko oraz jego rodzina są w kwarantannie, podobnie jak 7 osób z personelu szpitala oraz ich współdomownicy. W związku z tą sytuacją, wstrzymano przyjęcia na oddział pediatryczny. Udzielana będzie pomoc doraźna w izbie przyjęć. Oddział działa, choć personel jest znacznie zmniejszony. Dyrektor szpitala Robert Makówka przewiduje, że taki stan potrwa około dziesięciu dni.

Jedna z nauczycielek ze szkoły w Zawidzu Kościelnym opublikowała oświadczenie na Facebooku, w którym pisze, że stwierdzono u niej COVID-19. Kobieta opisuje objawy, z jakimi się boryka, a także dementuje plotki. Oświadczenie dostępne tutaj (kliknij).

(opr. red. na podstawie oświadczenia Starosty)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

ZzzZzz

0 0

. 18:56, 05.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA