Zamknij
REKLAMA

PSP: ostatniej doby odnotowaliśmy pod 2 tys. zdarzeń; 1038 związanych z pogodą

14:53, 08.06.2020 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Jak poinformował rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej ostatniej doby strażacy odnotowali 2013 zdarzeń, z czego 1038 było związanych z pogodą. "Silny wiatr uszkodził 98 budynków mieszkalnych i 33 budynki gospodarcze" - przekazał.

Ubiegłej doby odnotowaliśmy ponad 2 tys. zdarzeń, z czego związanych z pogodą - 1038. Wiatr uszkodził 98 budynków mieszkalnych i 33 budynki gospodarcze - powiedział w poniedziałek PAP rzecznik komendanta głównego PSP st. kpt. Krzysztof Batorski.

Wskazał, że najwięcej zjawisk wystąpiło na podkarpaciu - 263, Mazowszu - 175 i na śląsku 172.

Poinformował też, że wz. z pogodą dwie osoby zostały poszkodowane. "W Zarębicach w pow. częstochowskim fragment uszkodzonego dachu spowodował u jednej osoby obrażenia nóg. W poważnym stanie została odwieziona do szpitala" - podkreślił.

"W miejscowości Jurków w powiecie brzeskim w Małopolsce w wyniku wyładowania atmosferycznego zapaliła się elewacja budynku i osoba, która tam przebywała w wyniku silnych emocji zasłabła. Strażacy udzielili jej kwalifikowanej pomocy. Została przetransportowana do szpitala" - podał.

Przekazał również, że w działaniach brało udział ponad 6 tys. strażaków i ponad 1,2 tys. pojazdów. "Strażacy w zdarzeniach związanych z pogodą głównie usuwali wiatrołomy czyli powalone drzewa, nadłamane konary, wypompowywali wodę i zabezpieczali dachy budynków" - dodał.(PAP)

Autor: Bartłomiej Figaj

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA