Zamknij

PSP: w czwartek prawie tysiąc pożarów; zginęły dwie osoby

10:05, 24.04.2020 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Jak przekazała PSP, ostatniej doby strażacy wyjeżdżali do różnych zdarzeń ponad 2,2 tys. razy, z czego 981 stanowiły pożary, w których zginęły dwie osoby, a siedem zostało rannych.

Ostatniej doby doszło do prawie tysiąca pożarów, w których zginęły dwie osoby, a siedem zostało rannych; kolejny dzień strażacy walczyli z pożarem w Biebrzańskim Parku Narodowym ? poinformował w piątek rzecznik komendanta głównego PSP st. kpt. Krzysztof Batorski.

Do tragicznego w skutkach pożaru domu jednorodzinnego doszło w Zegrzu Południowym na Mazowszu, gdzie zginęła jedna osoba. Kolejną ofiarę odnotowano w pożarze domu w miejscowości Huta Stara w województwie podkarpackim.

Strażacy 1136 razy wyjeżdżali też do tzw. miejscowych zagrożeń, w których zginęło 18 osób, a 107 zostały rannych. 155 interwencji było związanych z fałszywymi alarmami.

Jak poinformował rzecznik komendanta głównego PSP st. kpt. Krzysztof Batorski, strażacy kolejny dzień walczyli z pożarem Biebrzańskim Parku Narodowego.

W akcji uczestniczyło 260 strażaków PSP spoza województwa podlaskiego z 62 pojazdami, a także 48 strażaków PSP z województwa oraz 56 strażaków ochotników. Gaszenie pożaru wspierało 50 żołnierzy WOT. W akcji uczestniczyło 7 samolotów Lasów Państwowych, dwa policyjne śmigłowce i jeden śmigłowiec straży granicznej. Jak przekazała PSP, pożar nocą monitorowało 130 strażaków PSP i OSP; ogień sprawdzano również prowadząc obloty śmigłowcem oraz dronami wyposażonymi w kamery termowizyjne.

Ostatniej doby prowadzone były również działania związane z koronawirusem. W 62 punktach kontroli granicznej pracowało 272 strażaków-ratowników.

233 strażaków zabezpieczało 416 polowych izb przyjęć przed szpitalami. 353 interwencje, w których wzięło udział prawie 1,5 tys. strażaków, były związane z dowożeniem żywności, leków oraz transportem próbek do badań.

W czwartek grupa ratownicza PSP wyruszyła z pomocą humanitarną na Białoruś. W sumie wyjechało tam 6 pojazdów PSP, z 12 strażakami, którzy w Grodnie i Mińsku przekażą pomoc w walce z koronawirusem.(PAP)

autor: Marcin Chomiuk

mchom/ mark/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA