Zamknij
REKLAMA

IBL: duże zagrożenie pożarowe w lasach w dwunastu województwach

15:43, 15.04.2020 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Z mapy zagrożenia pożarowego lasów, opublikowanej na stronie Instytutu Badawczego Leśnictwa (IBL), wynika, że w czwartek duży, czyli najwyższy poziom zagrożenia pożarowego prognozowany jest w województwach: łódzkim, świętokrzyskim, małopolskim, podkarpackim, śląskim, oraz opolskim, a także w części województw: mazowieckiego, lubelskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, lubuskiego i dolnośląskiego.

Na pozostałym obszarze kraju IBL prognozuje zagrożenie średnie, zaś w części północno-wschodniej kraju zagrożenie małe.

Prognoza zagrożenia pożarowego jest wykonywana w 42 strefach prognostycznych, na podstawie pomiarów wilgotności ściółki sosnowej, wilgotności względnej powietrza oraz opadów i określa możliwość wystąpienia pożaru w dniu jej wykonania. Pomiary meteorologiczne prowadzone są dwa razy dziennie w kilku miejscach każdej ze stref. Prognoza jest wykonywana przez Lasy Państwowe w okresie zagrożenia pożarowego - od 1 marca do 30 września.

W związku ze stanem epidemii Lasy Państwowe wprowadziły od 3 do 11 kwietnia tymczasowy zakaz wstępu do lasów. W ostatni czwartek premier Mateusz Morawiecki poinformował, że rząd przedłuża wszystkie obostrzenia związane z wirusem do 19 kwietnia. Zamknięte pozostają również Parki Narodowe.(PAP)

Autor: Marcin Chomiuk

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA