Zamknij
REKLAMA

Policja ostrzega przed oszustami w związku z koronawirusem

18:13, 12.03.2020 | opr red, IP KWP zs w Radomiu/ fot. Pixabay
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci przestrzegają przed nieuczciwymi zachowaniami osób, które wykorzystując epidemię koronawirusa, oferują sprzedaż środków mających rzekomo cudowne właściwości i zwalczające wirusa.

Oferują je w Internecie lub podszywają się pod instytucje i organizacje podejmujące działania prewencyjne, zapobiegające szerzeniu się wirusa czy też zajmujące się jego leczeniem. Nie dajmy się oszukać i o każdym takim przypadku informujmy Policję.

 W sieci pojawiły się oferty sprzedaży m.in. amuletów czy cudownych herbatek, które mają rzekomo uchronić przed zachorowaniem na koronawirusa, a w przypadku zarażenia spowodować cudowne ozdrowienie. Problem dotyczy nie tylko nieuczciwych sprzedawców. Odnotowano przypadki podszywania się pod Służby Sanitarne, Ministerstwo Zdrowia oraz inne instytucje i organizacje, które walczą z rozprzestrzenianiem się i szerzeniem koronawirusa.

Policjanci przestrzegają przed tego typu oszustami. Nie dajmy się zwieść, nie kupujmy cudownych środków mających nas rzekomo uchronić przed zachorowaniem czy nagle uzdrowić. O każdym tego typu przypadku informujmy Policję.

AKTUALNYCH INFORMACJI NA TEMAT KORONAWIRUSA NALEŻY SZUKAĆ TYLKO NA SPRAWDZONYCH, OFICJALNYCH STRONACH:

MINISTERSTWA ZDROWIA

GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO

PAŃSTWOWEGO INSTYTUTU ZDROWIA PUBLICZNEGO PZH

ŚWIATOWEJ ORGANIZACJI ZDROWIA

NARODOWEGO FUNDUSZU ZDROWIA

Jednocześnie resort zdrowia wdraża ścisły nadzór nad osobami objętymi kwarantanną domową. Policjanci będą przynajmniej raz na dobę sprawdzać, czy osoby te znajdują się w miejscu kwarantanny oraz czy nie potrzebują pomocy. Zebrane informacje będą przekazywane do służb sanitarnych i wojewodów. Sprawdzenie ma się odbywać głównie telefonicznie. Kontakt z policjantami ma zapewnić bezpieczeństwo zarówno funkcjonariuszom, jak i osobom objętym kwarantanną. Czynności wykonywać będą wyłącznie funkcjonariusze umundurowani.

Infolinia NFZ dotycząca koronowirusa: 800-190-590.

 

(opr red, IP KWP zs w Radomiu/ fot. Pixabay)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA