Zamknij

Wielki Test Wiedzy o Sierpcu

11.37, 17.11.2022 . Aktualizacja: 21.19, 19.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

 

 

Kogo podejmowała obiadem Zofia Potulicka w 1624 roku, co mieści się obecnie w budynku dawnej cerkwi, jaki jest najstarszy zabytek w Sierpcu — to tylko trzy z siedemdziesięciu pytań, z którymi zmierzyli się uczestnicy Wielkiego Testu Wiedzy o Sierpcu.

 

Pracownia Dokumentacji Dziejów Miasta Sierpc w ramach obchodów jubileuszu 700-lecia uzyskania przez Sierpc praw miejskich zaprosiła mieszkańców do udziału w konkursie. Czterdzieści jeden osób zdecydowało się zweryfikować swoją wiedzę. Test, przygotowany przez Michała Webera i Adriana Gawrysia, wymagał dogłębnej znajomości historii, ale także orientacji w zagadnieniach współczesnych i świetnego rozpoznawania lokalizacji charakterystycznych miejsc w Sierpcu. Pytania łatwe (np. o datę lokacji miasta) przeplatały się z tymi, które wymagały dużej wiedzy (np. rozpoznanie na zdjęciu, w jakim miejscu w Sierpienicy kąpali się kiedyś sierpczanie). Sporo trudności sprawiło uczestnikom pytanie dotyczące tego, pod jakim wezwaniem jest kościół szkolny. Nikomu nie udało się zdobyć kompletu 70 punktów. Zwyciężczyni Grażyna Kłos odpowiedziała poprawnie na 61 pytań. Zdobywczyni drugiej nagrody Agata Bajko na 59, a laureat trzeciego miejsca Edward Gąsiorowski na 56. Organizatorzy Wielkiego Testu Wiedzy o Sierpcu postanowili wyróżnić także Nadię Chochlińską, Przemysława Goździkowskiego i Norberta Chmielewskiego.

Nagrody wręczyli burmistrz Jarosław Perzyński i jego zastępca Piotr Nowakowski, gratulując zwycięzcom i wyróżnionym, ale też wszystkim tym, którzy wzięli udział w teście.

[FOTORELACJA]2090[/FOTORELACJA]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

gosiagosia

1 0

fajny quiz, wszystko wiedziałam 11:07, 21.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%