Zamknij
REKLAMA

Olimpiada „Polska Wieś w Europie”

07:32, 24.05.2022 | .
Skomentuj fot. ZSCKR w Studzieńcu
REKLAMA

 

W ZSCKR w Studzieńcu odbył się finał olimpiady „Polska Wieś w Europie”. To konkurs wiedzy na temat europejskiego rolnictwa dla szkół rolniczych prowadzonych i nadzorowanych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, który promuje wiedzę o nowoczesnym rolnictwie w UE. Patronat honorowy nad olimpiadą objęli Janusz Wojciechowski — komisarz UE ds. Rolnictwa oraz Henryk Kowalczyk — wiceprezes Rady Ministrów, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Nagrodą w konkursie był wyjazd studyjny do instytucji unijnych w Brukseli dla pięciu finałowych drużyn wraz z opiekunami ufundowany przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce oraz nagrody finansowe dla trzech najlepszych drużyn ufundowane przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Zwycięzcami olimpiady została drużyna ZSCKR im. chor. Jana Szymańskiego w Marianowie. Drugie miejsce zajął ZSCKR im. Ziemi Sandomierskiej w Sandomierzu, a trzecie ZSCKR im. Augusta Zamoyskiego w Jabłoniu.

Olimpiadzie towarzyszyło spotkanie komisarza UE ds. Rolnictwa Janusza Wojciechowskiego oraz sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Ryszarda Bartosika z posłem Waldemarem Olejniczakiem i przedstawicielami sierpeckich władz samorządowych powiatu, miasta i gmin.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%