Zamknij
REKLAMA

Bajkowy odLOt, czyli Abiturki 2022

07:18, 24.05.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

 

 

Po raz trzydziesty uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu na wesoło żegnali maturzystów, przyznając im nagrody w wielu kategoriach, nie zawsze związanych z nauką.

 

Był rok 1991, kiedy po raz pierwszy klasa, której wychowawcą był Tadeusz Rutkowski, wpadła na pomysł, by w nieco odmienny niż dotychczas sposób pożegnać maturzystów. Przez lata ulepszano formułę, wymyślano nowe zabawy, zabierano w podróż statkiem, do cyrku, na dwór Jana III Sobieskiego, a nawet do dalekiej Japonii. Przez ostatnie dwa lata nie udało się przeprowadzić Abiturek. Jednak w tym znów powrócono do tradycji. Abiturientów pożegnano ze sceny Centrum Kultury i Sztuki. Uczestnikami spotkania byli także starosta Andrzej Cześnik, wicestarosta Sławomir Olejniczak, przedstawiciele szkół podstawowych z Sierpca, rodziców, nauczyciele i uczniowie LO.

 

W świecie bajek

W tym roku motywem przewodnim był „Bajkowy odLOt”. W świat znany z książek i kreskówek zaprowadzili Timon i Pumba. Na scenie pojawiły się m.in. Królowa z lustrem, Śpiąca Królewna, lemur Julian, a nawet Johnny Bravo. Atomówki przygotowały szereg zadań dla maturzystów. Trzeba było wiedzieć, jaką koszulkę ma Kubuś Puchatek, dzięki czemu Dumbo umiał latać i jak nazywał się bałwan z Krainy Lodu. Niełatwe były pytania o rozpoznanie postaci z bajki po fragmencie ilustracji czy też dośpiewanie dalszej części piosenki. Za to taniec z Julianem podobał się wszystkim, a pochodzące z języka suahili i spopularyzowane przez film „Król Lew” stwierdzenie hakuna matata (brak problemów, zmartwień), idealnie pasowało do atmosfery Abiturek. Wspaniałym uzupełnieniem uroczystości były piosenki.

 

Najpiękniejsza i wagarowicz

Zgodnie w tradycją młodsi koledzy postanowili wyróżnić najpopularniejszych abiturientów 2022 roku. Najpiękniejszą została Katarzyna Kraska. Tytuł najprzystojniejszego powędrował do Mateusza Skrzyńskiego. Najmądrzejsza okazała się Amelia Nadratowska. Za największego intelektualistę uznano Marcina Wojciechowskiego. Podrywaczem nad podrywacze został Kamil Sławiński, największym wagarowiczem — Mateusz Reguliński, spóźnialskim — Wiktor Bruździński, sportowcem — Kamil Sowiński. Nagrodę dla zakochanych odebrali Malwina Skrzyńska i Kamil Sowiński, a jako najlepszą parę przyjaciół wybrano Kamila Sławińskiego i Mikołaja Marlęgę.

Podziękowania dla tych, którzy występowali na scenie, pomagali w przygotowaniach Abiturek, gratulacje dla nagrodzonych oraz życzenia dla wszystkich maturzystów złożyła dyrektor Ewa Jancewicz.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%