Zamknij
REKLAMA

Muzyczna podróż w czasie i przestrzeni...

23:33, 09.01.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

 

 

Po czterdziestu latach pracy na emeryturę przeszła Izabela Głowacka, nauczyciel muzyki w Ognisku Pracy Pozaszkolnej. Z tej okazji odbyło się spotkanie, podczas którego wychowankowie zaprosili na muzyczną podroż. Były kwiaty i podziękowania.

 

Uroczystość, której główną bohaterką była Izabela Głowacka, poprowadzili Zofia Rynkowska i Szymon Sikorski. Wzięli w niej udział m.in. starosta Andrzej Cześnik, przewodniczący Rady Powiatu Przemysław Burzyński, skarbnik Zbigniew Garwacki, pierwszy dyrektor OPP Jakub Grodzicki, Rada Rodziców, nauczyciele i pracownicy OPP oraz zespół nauki gry na pianinie z rodzicami. Izabela Głowacka razem ze swoimi wychowankami zabrała gości w muzyczną podróż w czasie i przestrzeni. Utwory z Rosji, Peru, Polski, znad Dunaju zabrzmiały w sali Ogniska Pracy Pozaszkolnej.

Dyrektor OPP Renata Przybyłowska przywołała wspomnienia. Opowiadała o pierwszych nauczycielskich krokach Izabeli Głowackiej, jak w 1988 roku rozpoczęła pracę w Ognisku Pracy Pozaszkolnej, gdzie prowadziła zajęcia rytmiki, nauki gry na pianinie, akompaniowała również wielu zespołom wokalnym i tańca ludowego.

— To wzorowy nauczyciel, pracujący z pasją i oddaniem. Sumienna i obowiązkowa. Zawsze przygotowana do zajęć. Pani Iza miała wiele osiągnięć, jej wychowankowie zdobywali laury na arenie ogólnopolskiej – mówiła dyrektor.

Nie zabrakło podziękowań i życzeń, do których dołączyli się zaproszeni goście, nauczyciele, wychowankowie i rodzice.

— Po czterdziestu latach pracy moja droga zawodowa skończyła się, przechodzę na emeryturę. Kierując się sentencją, że „muzyka to najsilniejsza forma magii”, starałam się przez te wszystkie lata wprowadzać wychowanków w świat muzyki, kultury i sztuki. Kształtowanie wrażliwości muzycznej dzieci, młodzieży sprawiało mi niebywałą satysfakcję i dawało wiele radości. Dziękuję wszystkim za te razem spędzone lata — powiedziała Izabela Głowacka.

Po oficjalnej części spotkania był jeszcze czas na rozmowy przy kawie i wspaniałych tortach. Wspominano wspólnie przeżyte chwile.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%