Zamknij
REKLAMA

„A Słowo ciałem się stało i zamieszkało między nami”

00:58, 25.12.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

A Słowo ciałem się stało i zamieszkało między nami”

Przeżywamy piękny czas — święta Bożego Narodzenia. To cudowne święta, których treścią jest wielka tajemnica Boga, który stał się człowiekiem i narodził się w Betlejem. To piękna tajemnica przyjścia Boga na świat, tajemnica obecności, bliskości, zamieszkania Boga pośród nas, a przez to tajemnica, która objawia nam Jego wielką miłość ku nam.

Papież Franciszek w Liście Apostolskim „Admirabile signum” o znaczeniu i wartości żłóbka napisał, że Boże Narodzenie ukazuje czułość Boga. Boże Narodzenie to doświadczenie prawdy o tym, że Bóg jest blisko każdego człowieka. W Kościele owej bliskości w sposób szczególny doświadczamy w czasie Eucharystii. Bóg wkroczył w naszą historię, wybierając ludzką rodzinę. Od tamtego czasu każda rodzina zyskała szczególne znaczenie, a Święta Bożego Narodzenia najpełniej przeżywamy w kręgu rodzinnym, wśród przyjaciół oraz we wspólnocie parafialnej. Niechaj te święta, które mają swój początek w Betlejem, sprawią, byśmy mieli swój dom, czyli takie środowisko, grono osób, bliskich, przyjaciół, z którymi czujemy się bezpieczni.

Z narodzin Jezusa w Betlejem czerpiemy nadzieję na lepsze jutro, na pokój, który od Boga pochodzi i na spotkanie z ludźmi dobrej woli, o których śpiewają aniołowie.

W tym świątecznym czasie zapewne nie będziemy mogli się spotkać z wszystkimi członkami naszych rodzin, przyjaciółmi i sąsiadami. Przymusowa izolacja uświadamia nam, mocniej niż dotąd, wzajemną zależność od siebie oraz uwidacznia poświęcenie i służbę wielu osób. Zwracam się tu z wdzięcznością do lekarzy, pielęgniarek, pielęgniarzy, ratowników, służb mundurowych, służb sanitarnych i wolontariuszy, dziękując im za poświęcenie i służbę drugiemu człowiekowi.

Z okazji świąt Narodzenia Pańskiego pragnę życzyć Wam obecności Boga, który staje się człowiekiem w naszym doświadczeniu przygodności, w naszym doświadczeniu choroby i słabości. Niech te Święta Bożego Narodzenia będą czasem odnowy i umocnienia wiary, wzajemnej życzliwości i nadziei, która pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość!

Niech Chrystus przychodzący na ziemię obdarowuje Was swoją łaską, pokojem oraz potrzebnymi ludzkimi siłami. Duch Święty, który jest Duchem prawdy, miłości, mocy i świadectwa, niech oświeca, umacnia i prowadzi drogami Ewangelii, a Matka Najświętsza niech wyprasza potrzebne dary nieba.

ks. Józef Łozecki

dziekan dekanatu sierpeckiego

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%