Zamknij
REKLAMA

Pająki, ławeczki i chleb

23:36, 08.10.2021 | A.M
Skomentuj
REKLAMA

 

 

Czterdzieści osób z powiatu sierpeckiego miało okazję zdobyć nowe umiejętności, wymienić poglądy i doświadczenia i dobrze się bawić. Wszystko to za sprawą programu „Aktywni i samodzielni”.

 

Wioska Słowiańska Spółdzielnia Socjalna w Ostrowach we współpracy ze stowarzyszeniem Nasze Ostrowy zdobyła grant z Mazowieckiego Centrum Programów Społecznych ze środków Województwa Mazowieckiego i zorganizowała trwający około czterech miesięcy projekt dla osób powyżej 55. roku życia. Uczestnikami zostali mieszkańcy czterech wsi: Rycharcice, Osiek, Żochowo i Zamość. Były wyjazdy m.in. do Żelazowej Woli, Niepokalanowa, na sztukę Klimakterium… i już”. Podczas spotkania z łowickimi muzykami uczono się popularnych łowickich piosenek oraz tańca „chodzony”. Po wizycie w Sromowie, w Rodzinnym Muzeum Sztuki Ludowej, uczestnicy projektu postanowili nauczyć się wyrabiania łowickich pająków. Zdobytą wiedzę i umiejętności zamierzają wykorzystywać do wykonywania tradycyjnych ozdób bożonarodzeniowych oraz wielkanocnych. Odbywały się także warsztaty ceramiczne, była możliwość poznania i doskonalenia techniki decoupage.

Podsumowanie projektu stanowiło spotkanie integracyjne na Zapiecku w Ostrowach. Uczestnicy wybrali się na spacer po wsi w poszukiwaniu darów jesieni, podpatrując, w jaki sposób można wpłynąć na wygląd otoczenia. Tematyczne ławeczki bardzo podobały się paniom. Zachwyt wzbudził też piec chlebowy i chleb, taki jak kiedyś piekły babcie. Panie przywiozły też swoje wyroby do degustacji. Kapela Pana Jacka szybko wszystkich poderwała do tańca.

— Mieliśmy okazję się poznać. Wspólnie uczyliśmy się, podglądamy innych, wymieniamy doświadczenia. Staramy się także przenosić nabytą wiedzę do naszych lokalnych społeczności — powiedziała Anna Górczyńska, główna koordynator projektu.

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%