Zamknij
REKLAMA

Narodowe Czytanie w LO

17:31, 18.09.2021 | opr. red.
Skomentuj fot. Starostwo Powiatowe w Sierpcu
REKLAMA

 

 

Uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego w Sierpcu aktywnie włączyli się w tegoroczną akcję „Narodowego Czytania”. Aktorzy ze szkolnego Teatru LO Sucharskiego w niekonwencjonalny sposób przedstawili „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.

 

Organizatorami tegorocznego Narodowego Czytania było Starostwo Powiatowe w Sierpcu, Liceum Ogólnokształcące w Sierpcu oraz Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sierpcu. Wydarzenie poprowadziła dyrektor Biblioteki Publicznej Elżbieta Gozdowska wraz z dyrektor LO Ewą Jancewicz.

Słowo wstępne zostało wygłoszone w świetlicy sierpeckiego LO przez starostę sierpeckiego Andrzeja Cześnika, który odczytał list prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej to wyjątkowy utwór, który piętnuje obłudę i zakłamanie. Odnajdujemy w nim komizm i gorzką ironię, mistrzowskie odmalowanie postaci i wyczucie języka, ale przede wszystkim uniwersalne przesłanie moralne, które w imię uczciwości i sprawiedliwości każe potępiać zło.

Została specjalnie stworzona scenografia, by można było poczuć atmosferę dramatu. Aktorzy (Anna Cyl – Aniela Dulska, Weronika Samoraj – Juliasiewiczowa, Jan Brzozowiec – Zbyszko, Julia Żuchowska – Hanka, Natalia Chojnowska – Hesia, Natalia Babecka – Mela, Iza Wiśniewska – Tadrachowa) wspaniale wywiązali się z zadania. Za reżyserię i scenografię przedstawienia odpowiadali Marlena Bogucka i ks. Adam Kowalski.

Widzowie mogli wziąć udział w quizie sprawdzającym znajomość „Moralności pani Dulskiej”. Na zwycięzców czekała okolicznościowa, pamiątkowa książka z pieczęcią i podpisem Starosty Sierpeckiego.

(opr. red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%