Zamknij
REKLAMA

Pogrzeb Wojciecha Wiśniewskiego

12:40, 13.09.2021 | opr, red.
Skomentuj
REKLAMA

 

 

W środę, 8 września 2021 r., w wieku 74 lat zmarł Wojciech Wiśniewski, wieloletni dyrektor Powiatowego Domu Kultury w Sierpcu, odznaczony medalem „Zasłużony dla Miasta Sierpca”. Wiele osób zapamięta go przede wszystkim jako pasjonata fotografii, który na kliszach uwiecznił chwile będące już historią naszego miasta.

Wojciech Wiśniewski urodził się 27 stycznia 1947 roku w Drobinie. Uczył się w Liceum Ogólnokształcącym w Sierpcu, a potem w Państwowej Szkole Technicznej w Płocku. W 1969 roku rozpoczął pracę w Powiatowym Domu Kultury na stanowisku instruktora rekreacji i rozrywki. W 1974 roku powołany został na stanowisko dyrektora placówki. Funkcję tę pełnił do 1992 r. Za jego kadencji został reaktywowany Zespół Pieśni i Tańca „Wesele Sierpeckie”, od 1984 r. rozpoczął działalność Zespół Dziecięcy „Bąble”, w 1985 r. powstał LZA „Kasztelanka”, a w 1989 r. po raz pierwszy zorganizowano Jesienne Spotkania z Muzyką Młodzieżową. Był także członkiem Towarzystwa Naukowego Płockiego. Jego wielką pasję stanowiła fotografia. Swoją wiedzą dzielił się z młodzieżą podczas zajęć prowadzonych w Pracowni Fotograficznej Domu Kultury. Dzięki wykonanym przez niego zdjęciom możemy dziś wspominać, jak wyglądał Sierpc w latach siedemdziesiątych, osiemdziesiątych, dziewięćdziesiątych i na początku XXI wieku. Kilka tysięcy fotografii przekazał do Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta Sierpca. Wiele z nich znalazło się w sierpeckich publikacjach, m.in. monografii „Dzieje Sierpca i ziemi sierpeckiej", zdobią także strony internetowe dotyczące naszego miasta.

— Można powiedzieć, że był najlepszym kronikarzem w historii naszego miasta — powiedział podczas pogrzebu burmistrz Jarosław Perzyński.

Przez kilka lat pełnił funkcję wiceprezesa w Ognisku TKKF "Kubuś". W 2007 r. Rada Miejska uhonorowała Wojciecha Wiśniewskiego medalem Zasłużony dla Miasta Sierpca.

W pogrzebie Wojciecha Wiśniewskiego uczestniczył poczet sztandarowy Miasta. Przyszło też wielu sierpczan, którzy wspominali razem przeżyte chwile. Pan Wojciech był jednym z tych, którzy zostawili po sobie wyraźny ślad.

(opr, red. )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%