Zamknij
REKLAMA

Centralna inauguracja roku szkolnego 2021/2022 w Studzieńcu

12:02, 13.09.2021 | A.M
Skomentuj
REKLAMA

 

 

W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Studzieńcu odbyła się centralna inauguracja roku szkolnego 2021/2022 szkół rolniczych prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Przyjechały delegacje ze wszystkich placówek.

 

W inauguracji brali udział dyrektorzy 59 zespołów szkół centrów kształcenia rolniczego z całej Polski. Przybyły delegacje i poczty sztandarowe ze szkół i placówek prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Wśród gości byli m.in. minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda, poseł Waldemar Olejniczak, dyrektor oświaty i polityki społecznej w MRiRW Robert Jakubik, dyrektor Krajowego Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie Ryszard Winter, starosta Andrzej Cześnik, przedstawiciele władz miejskich i gminnych, dyrektorzy placówek oświatowych z powiatu sierpeckiego, nauczyciele, rodzice, przedstawiciele firm rolniczych. Mszy świętej w intencji uczniów i nauczycieli przewodniczył dziekan dekanatu sierpeckiego ks. Józef Łozecki.

 

Nowoczesna szkoła z tradycją

Szkoła rolnicza w Studzieńcu od ponad 70 lat kształci młodzież w zawodach rolniczych i okołorolniczych. Dyrektor Elżbieta Butajło pokreśliła, że jest to jedyna taka placówka w regionie. Edukację w niej kończą kolejne pokolenia.

— Uczymy szacunku do ziemi, pracy i drugiego człowieka — mówiła dyrektor.

Elżbieta Butajło zwróciła też uwagę na wsparcie, jakie szkoła otrzymuje z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, od lokalnego środowiska i rodziców, dzięki któremu może się rozwijać, zmieniać i zapewniać edukację na jak najwyższym poziomie.

— Nasza przyszłość w dużej mierze spoczywa w rękach wszystkich szkół rolniczych, dlatego tak wiele zależy od nas, rozrzuconych po całej Polsce, ale zjednoczonych jedną ideą: ucz się z wczoraj, żyj dla dzisiaj, miej wiarę w jutro — powiedziała Elżbieta Butajło.

 

Rolnictwu potrzebni są fachowcy

Minister Grzegorz Puda stwierdził, że rolnictwu potrzebni są fachowcy, a resort rolnictwa stawia na edukację związaną z praktyką zawodową, przygotowującą młodzież do aktywnego życia zawodowego, ale też do życia społecznego i politycznego.

— U progu nowego roku szkolnego życzę, abyście swoje szkoły polubili, cenili i odnajdowali swoich mistrzów. Zachęcam do zgłębiania wiedzy, rozwijania nowych umiejętności, które z pewnością przyczynią się do uzyskania jak najlepszych wyników na egzaminach, a w przyszłości pomogą wam z odwagą wkroczyć w dorosłe życie — powiedział minister.

Do życzeń dołączyli się także inni goście. Uroczystość uświetniły występy zespołu Leonki, Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Sierpc, Ludowego Zespołu Artystycznego „Kasztelanka” oraz młodzież z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Studzieńcu.

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%