Zamknij
REKLAMA

Nadmorskie warsztaty wychowanków OPP

20:14, 23.08.2021 | opr. red.
Skomentuj fot. OPP Sierpc
REKLAMA

 

 

Po raz czwarty Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Sierpcu zorganizowało letnie warsztaty. W tym roku wypoczynek i artystyczne zajęcia odbyły się nad morzem, w Stegnie.

 

Czterdzieścioro pięcioro wychowanków Ogniska Pracy Pozaszkolnej wzięło udział w wyjeździe w ramach projektu interdyscyplinarnego „Młodzi w działaniu dla Niepodległej”, który został stworzony z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę. Honorowy patronat nad programem objął Starosta Sierpecki, a pomoc zaoferowali Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej „Chomiczówka” w Warszawie oraz Burmistrz Miasta Sierpc. Podczas nadmorskich kolonii młodzież pod opieką Renaty Przybyłowskiej, Moniki Filant, Radosława Ulickiego i Doroty Żbikowskiej wykonywała zadania plastyczne, teatralne, muzyczne i sportowe. Podczas wycieczki do Krynicy Morskiej, Sztutowa, Gdańska i na Wyspę Sobieszewską młodzi artyści szkicowali nadmorskie pejzaże, latarnię, dźwig Żuraw, statki bałtyckie. Był też czas na gry i zawody sportowe, piesze wycieczki oraz kąpiel w morzu pod opieką ratownika.

Ostatniego wieczoru odbyła się prezentacja umiejętności artystycznych i sportowych. Grupa najmłodsza (9-10 lat) śpiewała piosenki przy akompaniamencie gitary. Uczestnicy grupy średniej (11-12 lat) przedstawili układ taneczny oraz pokaz akrobatyczny. Aktorzy z grupy najstarszej (13-16 lat) zagrali „Czerwonego Kapturka” w teatrze cieni. Na zakończenie uczestnicy warsztatów otrzymali dyplomy i upominki.

We wrześniu odbędzie się powarsztatowa wystawa prac „Młodzi w działaniu dla Niepodległej”.

(opr. red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%