Zamknij
REKLAMA

Muzyczna uczta w skansenie

17:37, 23.08.2021 | A.M
Skomentuj
REKLAMA

 

 

Muzyka wielkich polskich mistrzów Fryderyka Chopina, Henryka Wieniawskiego, Karola Szymanowskiego, Stanisława Moniuszki zabrzmiała w sali koncertowej Hotelu Skansen Conference & Spa w Sierpcu.

 

Koncert muzyki polskiej „Poloneza czas zacząć...” zorganizowali Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Impresariat Artystyczny Promocja Kultury Polskiej, Muzeum Wsi Mazowieckiej, Hotel Skansen oraz Fundacja Inicjatyw Kulturalnych. Honorowy patronat objęli Marszałek Województwa Mazowieckiego i Burmistrz Miasta Sierpc.

Muzycy z Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży pod batutą Jana Miłosza Zarzyckiego rozpoczęli koncert od „Poloneza” Wojciecha Kilara z filmu „Pan Tadeusz”, którego kadry nagrywano także w sierpeckim skansenie. W roli solistów wystąpili sopranistka Agnieszka Kadłubowska, pianista Paweł Pawlik oraz skrzypek Szymon Telecki.

Widownia usłyszała utwory kompozytorów związanych z Mazowszem. Légende, Op.17 Henryka Wieniawskiego wzruszyła publiczność tak, jak kiedyś poruszyła jego przyszłych teściów, gdy nie chcieli zgodzić się na ślub córki. Arie z oper Karola Szymanowskiego „Król Roger” i Stanisława Moniuszki „Halka” po raz kolejny urzekły słuchaczy. Podczas koncertu muzyki polskiej, szczególnie muzyki związanej z Mazowszem, nie mogło zabraknąć utworu Fryderyka Chopina. Fantazja na tematy polskie była wspaniałym dopełnieniem wieczoru. Koncert zakończył się owacjami na stojąco.

— Muzyka wielkich polskich kompozytorów jest ponadczasowa. Nie mają na nią wpływu żadne mody. Tego po prostu będzie się zawsze słuchać z przyjemnością, szczególnie jeśli jest serwowane w takim wykonaniu i w tak dobrej akustycznie sali — powiedział jeden z widzów.

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%