Zamknij
REKLAMA

Wiatr we włosach — wystawa Julii Nowak

18:47, 08.06.2021 | A.M
Skomentuj
REKLAMA

 

 

Ponad rok sierpczanie czekali na kolejny wernisaż w Centrum Kultury i Sztuki. Nowe obrazy już można podziwiać. Jako pierwsza swoje prace pokazała Julia Nowak.

 

Wystawa „Wiatr we włosach” została usytuowana tuż przy drzwiach kina. Na wernisaż przybyło spore grono osób, znajomych, przyjaciół młodej artystki, ale też i sierpeccy twórcy. Julia Nowak ma zaledwie piętnaście lat. Jest uczennicą Szkoły Podstawowej nr 2 w Sierpcu. Od dziewięciu lat uczęszcza na zajęcia plastyczne i taneczne do Centrum Kultury i Sztuki. Zajmuje się rysunkiem klasycznym.

— Z dużą wrażliwością i świadomością Julia przedstawia nam iluzję ruchu, rytmu i kompozycji kolorystycznej. Moc i energia, która powstała w czasie zapisu tych obrazów za pomocą narzędzi i myśli, jakie towarzyszyły Julii w trakcie tworzenia, mamy przyjemność doświadczać, odczuwać i przyjmować, patrząc na jej prace — powiedziała Agnieszka Janiszewska, instruktor plastyki w CKiSz.

Pod wrażeniem talentu młodej artystki byli m.in. burmistrz Jarosław Perzyński, dyrektor Centrum Jarosław Żmijewski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Anna Trzcińska.

— Bardzo mi się podoba koń w galopie. W pierwszej chwili myślałem, że to jest zdjęcie, tak realistycznie ujęłaś to zwierzę w swojej pracy. Mam nadzieję, że będziesz dalej się rozwijała, realizując swoje pasje i marzenia — mówił burmistrz.

Były kwiaty i podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do powstania wystawy. Julia złożyła też obietnicę bratu, że w końcu namaluje jego portret.

Na wystawę „Wiatr we włosach” składają się rysunki wykonane techniką pasteli suchych i malarstwo z zastosowaniem farb akrylowych oraz olejnych. Motywem przewodnim prac są konie, ale można też podziwiać pejzaż i wspaniałe kaktusy.

Ekspozycję będzie można oglądać do 30 czerwca 2021 r.

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%