Zamknij
REKLAMA

Z radia prosto na scenę sierpeckiego hotelu Skansen

10:46, 07.06.2021 | A.M
Skomentuj
REKLAMA

 

 

Na chwilę, kiedy będzie można pójść do teatru, kina czy do sali koncertowej, czekało wiele osób. No i w końcu obostrzenia spowodowane pandemią zostały złagodzone. W Sierpcu szykuje się nie lada gratka dla miłośników muzyki filmowej i talentu Maksyma Rzemińskiego.

 

Już w niedzielę, 20 czerwca, w sali widowiskowej Hotelu Skansen Conference & Spa odbędzie się koncert znanego już sierpeckiej publiczności pianisty Maksyma Rzemińskiego. Artyście będzie towarzyszył kwartet smyczkowy w składzie Lucjan Szaliński-Bałwas (I skrzypce), Anna Ceglińska-Urbaszek (II skrzypce), Agnieszka Dobrzyńska (altówka), Justyna Meliszek-Skrętowska (wiolonczela). Tematem przewodnim będzie muzyka filmowa.

— Wspólnie z muzykami z Polskiego Radia przygotowaliśmy koncerty dla słuchaczy. Najpierw były utwory z „Maximusa”. Później zapytano mnie, czy nie mam czegoś nowego. Chcę nagrać kolejną płytę. Posiadam przygotowanych czternaście nowych utworów we wspaniałej aranżacji Krzysztofa Lenczowskiego. Początkowo nie za bardzo chciałem się z nimi ujawniać, ale czasy są jakie są, więc powstał drugi koncert dla Polskiego Radia - z tymi utworami. Jednak po raz pierwszy na żywo będzie można je usłyszeć w sali widowiskowej Hotelu Skansen w Sierpcu — powiedział Maksym Rzemiński.

Wśród nowości, które usłyszy sierpecka publiczność, będzie m. in. muzyka Abla Korzeniowskiego, Jana A.P. Kaczmarka, ścieżki dźwiękowe z serialu „Gra o tron”, filmów „Młody Frankenstein” i „Niewierna”. Maksym Rzemiński sięgnął również po utwory Astora Piazzolli - kompozytora tanga argentyńskiego.

— W tym roku minęła setna rocznica urodzin Piazzolli (urodził się 11 marca 1921 r. w Mar del Plata w Argentynie — przyp. red.). Tworzył niepowtarzalne utwory, które wspaniale nadają się do słuchania — stwierdził Maksym Rzemiński.

Podczas koncertu będzie można usłyszeć także m. in. bardzo lubianą przez sierpecką publiczność melodię z filmu „Lista Schindlera”. Nie zabraknie też utworu „Now we are free” z „Gladiatora”.

Na nową płytę Maksyma Rzemińskiego przyjdzie jeszcze trochę poczekać. Po koncercie będzie jednak można nabyć trzy wcześniejsze krążki pianisty: „Maximus”, „Inception” i „Fenix”. 

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%