Zamknij
REKLAMA

Kasztelańskie Spotkania Folklorystyczne

14:42, 05.04.2021 | opr. red.
Skomentuj fot. CKiSz Sierpc
REKLAMA

 

 

Po raz siódmy odbyły się Kasztelańskie Spotkania Folklorystyczne. W tym roku nie zobaczyliśmy zespołów występujących na scenie CKiSz, ale można było podziwiać ich występy dzięki internetowi.

 

Centrum Kultury i Sztuki oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Ludowego Zespołu Artystycznego Kasztelanka w Sierpcu zaprosili na VII Kasztelańskie Spotkania Folklorystyczne. Nadesłano trzydzieści trzy prezentacje taneczne zespołów ludowych. Oceniało je jury w składzie: Małgorzata Grabowska-Panek, Anna Łapińska, Andrzej Wojtas. Nagrody przyznano w trzech kategoriach: zespoły dziecięce, młodzieżowe i dorosłe. Wśród najmłodszych sędziom najbardziej spodobał się występ Zespołu Tańca Ludowego Leszczyniacy ze Świdnika. Drugie miejsce zajął Zespół Pieśni i Tańca Małe Opole z Opola, a trzecie Zespół Tańca Ludowego Swojacy z Moszczanki. Wyróżnienie przyznano dla Zespołu Regionalnego Mała Istebna.

W kategorii młodzieżowej pierwszą nagrodę wytańczył Zespół Folklorystyczny Raciborzanie II z Raciborza. Drugi był Międzyszkolny Ludowy Zespół Pieśni i Tańca Krakowiak z Krakowa, a trzeci Zespół Pieśni i Tańca Młody Toruń z Torunia. Wyróżnienie powędrowało do Zespołu Regionalnego Koniaków z Koniakowa.

Spośród prezentacji przygotowanych przez zespoły dorosłe jurorom najbardziej spodobał się taniec w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Opole z Opola. Drugą nagrodę przyznano dla Zespołu Pieśni i Tańca Hyżniacy z Hyżnego, a trzecią dla Zespołu Tańca Ludowego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Wyróżnienie w tej kategorii dostał Zespół Tańca Ludowego Leszczyniacy ze Świdnika

Grand Prix VII Kasztelańskich Spotkań Folklorystycznych otrzymał Regionalny Zespół Pieśni Tańca Lachy z Nowego Sącza.

Rozdano także specjalne wyróżnienia. Nagrody Starosty Sierpeckiego przyznano Zespołowi Regionalnemu Grojcowianie z Wieprza oraz Zespołu Koniakowianie z Koniakowa. Nagrody Burmistrza Miasta Sierpc zdobyli Zespół Góralski Hamernik z Krakowa oraz Ludowy Zespół Artystyczny Kasztelanka z Sierpca. Nagroda dyrektora Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu trafiła do Zespołu Tańca Ludowego Włodawiacy (gr. IV) z Włodawy.

(opr. red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

KasiaKasia

0 0

Piękne zespoły, piękne występy i cudowna Kasztelanka. Barwo! 01:01, 09.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%