Zamknij

Kinga Rutkowska z Bieżunia debiutuje z pierwszą, autorską piosenką

22:36, 28.12.2020 | IP
Skomentuj fot. archiwum prywatne
REKLAMA

 

 

Od najmłodszych lat pokazuje, że muzyka jest dla niej najważniejsza. Stale poszerza warsztat wokalny i stawia sobie coraz wyżej poprzeczkę. Kinga Rutkowska, uczestniczka „Szansy na Sukces”, udowadnia, że trzymając się obranych celów, można zrealizować każde marzenie. Teraz publikuje swój pierwszy utwór i teledysk!

 

Kinga to osoba, którą charakteryzuje otwartość na nowe doświadczenia. W 2020 roku wyśpiewała sobie wyróżnienie w programie ,,Szansa na sukces", w którym wykonywano repertuar Haliny Frąckowiak. Wyróżnienie to przyczyniło się do podjęcia decyzji o realizacji kolejnego celu - nawiązała współpracę z wytwórnią muzyczną Delphy Records, aby stworzyć swoją pierwszą, autorską piosenkę. Przy pomocy zespołu wytwórni powstał utwór pt.: ,,Jak na imię masz", który swoją premierę będzie miał już 29 grudnia! Kinga współtworzyła tekst wspólnie z songwriterką Oleną Szczepaniak, za muzykę odpowiadał Piotr Belak, a nagrania realizował Marek Hojda w warszawskim Homar Studio.

- W mojej piosence poruszam aspekt strachu w ludzkim życiu. Uważam, że bardzo często przejmuje on nad człowiekiem kontrolę i nie pozwala kroczyć dalej. Nie należy się poddawać. Powinniśmy poznać swoje wewnętrzne „ja”, aby nauczyć się z nim żyć - mówi wokalistka.

Okładka - Kamila Warias,  Zdjęcie - Piotr Korytowski Production

 

Nawiązana współpraca z wytwórnią muzyczną Delphy Records z Warszawy zaowocowała również powstaniem klimatycznego teledysku do utworu. Klip został nakręcony w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu przez Piotra Korytowskiego. Teledysk zachowany jest w stylu "live session", dla której bardzo ważna jest w życiu autentyczność.

Kinga nauczyła się przezwyciężyć strach, choć nie zawsze było to dla niej łatwe. W wieku 18 lat została mamą. Wówczas wiele osób z jej otoczenia wpływało negatywnie na samoocenę wokalistki i zaburzało jej pewność siebie. Kinga jednak nie poddała się i stale realizowała swoje marzenia, a jak sama podkreśla, to dzięki synkowi stała się artystką.

Na co dzień uczy śpiewu i angażuje się charytatywnie, pomagając innym. Wykorzystuje swoją artystyczną duszę, organizując wiele wydarzeń, jak na przykład Ogólnopolski Festiwal Piosenki "Muzyka Otwiera Duszę", który ma na celu pomoc oraz promocję utalentowanych muzycznie osób.

Z pewnością utwór ,,Jak na imię masz" nie jest ostatnim autorskim utworem wokalistki. Artystka podkreśla, że proces tworzenia jest niezwykle ekscytujący i na pewno do niego powróci już niedługo.

 

Link do piosenki

(IP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz