Zamknij
REKLAMA

Jesień w oczach przedszkolaków

23:24, 26.11.2020 | opr. red.
Skomentuj fot. CKiSz
REKLAMA

 

 

Barwy jesieni – to konkurs plastyczny dla przedszkolaków, który został zorganizowany przez Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu po raz trzynasty. W tym roku nadesłano 184 prace, oceniane w dwóch kategoriach wiekowych.

 

Jury, w składzie Jarosław Żmijewski – dyrektor Centrum Kultury i Sztuki, Jadwiga Chojnacka, Agnieszka Janiszewska, nie miało łatwego zadania. Dziecięca wyobraźnia nie znała granic, wybranie najładniejszych dzieł było nie lada wyzwaniem.

W kategorii 3-4 latków nadesłano 44 prace. Pierwszą nagrodę otrzymała Julia Sztybur z Miejskiego Przedszkola nr 3 w Sierpcu, drugą Barbara Kajkowska ze Szkoły Podstawowej w Bożewie, a trzecią Barbara Wysocka ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sierpcu. Przyznano także sześć wyróżnień. Dostali je Weronika Rosiak z Zespołu Wychowania Przedszkolnego w Rościszewie, Amelia Gorgosz z Zespołu Placówek Oświatowych w Bieżuniu, Antoni Prejna z Miejskiego Przedszkola nr 3 w Sierpcu, Jakub Łazarski z Miejskiego Przedszkola nr 1 w Sierpcu, Szymon Franczak ze Szkoły Podstawowej w Słupi oraz Felix Łyziński-Zeitlinger z Dwujęzycznego Przedszkola Niepublicznego „Happy Akademy”.

W kategorii 5-6 latków nadesłano aż 140 prac. Jurorom najbardziej podobała się praca Konrada Błażejewskiego z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Bieżuniu. Drugie miejsce zajęła Edyta Tomaszewska ze Szkoły Podstawowej w Bledzewie, a trzecie Bartosz Zarzycki ze Szkoły Podstawowej w Bożewie. Wyróżnienia otrzymali Alicja Kalińska ze Szkoły Podstawowej w Bożewie, Julia Kresa z Przedszkola Specjalnego w Sierpcu, Franciszek Grzywiński ze Szkoły Podstawowej w Bledzewie, Radek Nowowiejski z Miejskiego Domu Kultury w Płocku, Antonina Przywitowska z Zespołu Placówek Oświatowych w Bieżuniu, Wiktor Wiśniewski ze Szkoły Podstawowej w Bledzewie, Maria Kamińska z Miejskiego Przedszkola nr 3 w Sierpcu, Blanka Kossowska z Miejskiego Przedszkola nr 3 w Sierpcu, Adam Malewski z Miejskiego Przedszkola nr 4 w Sierpcu, Ewa Lewandowska z Miejskiego Przedszkola nr 1 w Sierpcu, Lena Budka z Przedszkola Samorządowego w Lutocinie, Aleksander Lejman ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sierpcu, Miłosz Suliński ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sierpcu i Sebastian Piotrowski z Zespołu Placówek Oświatowych w Bieżuniu.

Wręczenie nagród odbyło się w małej sali teatralnej CKiSz w Sierpcu.

(opr. red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz