Zamknij
REKLAMA

Pożegnanie absolwentów w Leonium

06:08, 30.06.2020 | A.M
Skomentuj
REKLAMA

 

 

Po raz pierwszy w historii Collegium im. Biskupa Leona Wetmańskiego odbyło się uroczyste pożegnanie maturzystów. Większość z nich przez sześć lat związała się z Leonium. Było uroczyście, chwilami wzruszająco, a momentami zabawnie.

 

Zakończenie roku odbyło się w Centrum Kultury i Sztuki. Przybyli nauczyciele, uczniowie i rodzice.

- Żegnam się z wami nie tylko ze smutkiem, ale i z wielką dumą, satysfakcją, przekonaniem, że jako społeczność Leonium wychowaliśmy ludzi odpowiedzialnych, rozsądnych, gotowych do podejmowania dobrych decyzji, brania odpowiedzialności za siebie i za innych. Dziękuję wam za wspólne lata. Dziękuję, że w taki piękny sposób tworzyliście rodzinę Leonium. Życzę, żebyście byli dobrymi ludźmi, żebyście nie bali się życia i wszystkiego, co życie niesie, żebyście nie bali się innych ludzi – powiedział ks. Michał Kiersnowski, dyrektor Leonium.

Z dumą o absolwentach mówiły też wychowawczynie Beata Muszyńska i Magdalena Śramska. W imieniu rodziców za wychowanie młodzieży podziękowała Joanna Szewczykowska. Najlepsi w nauce, sporcie, a także mistrzowie pierwszej pomocy otrzymali nagrody. Specjalne podziękowania ksiądz dyrektor miał dla wolontariuszki Stowarzyszenia „W Trosce o Rodzinę” na Wzgórzu Loret. Były też kwiaty i życzenia od maturzystów.

Przyznano Abitruki 2020. W kategorii imprezowicz otrzymał ją Adam Baczewski. Najlepszym artystą został Mariusz Cupała. Za najlepszy głos uznano Małgorzatę Wojtas. Najlepsi przyjaciele to Dawid Kopyciński, Karol Krasiński i Bartosz Kwiecień. Intelektualistką wybrano Martynę Muczyńską. Najpiękniejszą okazała się Wiktoria Góralska, a najprzystojniejszym Bartosz Górecki. Abiturkę najgorętszej pary odebrali Alicja Czarnomska i Franciszek Paciuszkiewicz. Śpioch przypadł Zofii Jóźwiak, a śmieszek Marcinowi Szewczykowskiemu. Tytuł „wiecznie zatroskanych” otrzymały wychowawczynie Magdalena Śramska i Beata Muszyńska.

A na koniec wszyscy przenieśli się w przyszłość. A dokładnie do roku 2060. I okazało się, że wiele ciekawych rzeczy przeżyli w swoim życiu pierwsi absolwenci Collegium Leonium. Nagroda Nobla, słynne odkrycia, podróże, także na Marsa, a nawet całkowite zablokowanie internetu przez próbę podłączenia sieci 6G – to tylko niektóre z osiągnięć tegorocznych maturzystów. 

 

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz