Zamknij
REKLAMA

Drzewo Pamięci ósmej a

16:22, 29.06.2020 | opr. red.
Skomentuj fot. SP nr 3 Sierpc
REKLAMA

 

 

Zakończenie roku było w Szkole Podstawowej nr 3 w Sierpcu wyjątkowe. I to nie tylko przez pandemię koronawirusa. Po raz pierwszy w historii szkoły zasadzono Drzewo Pamięci.

 

Na uroczyste podsumowanie nauki tegorocznych absolwentów Trójki przybyli m.in. zastępca burmistrza Piotr Nowakowski i naczelnik wydziału oświaty i kultury Urzędu Miasta Marek Zdrojewski.

Z inicjatywą pozostawienia trwałego śladu wyszli uczniowie i rodzice klasy VIIIa - Drzewo Pamięci ma być symbolem ośmiu lat nauki w Trójce. Obok drzewa została zakopana kapsuła czasu, w której znalazły się zdjęcie klasy VIII a, zdjęcie rady pedagogicznej, pracowników administracji i obsługi, list uczniów – ich wspomnienia i list wychowawcy – słowo do absolwentów oraz egzemplarz lokalnej gazety. Wmurowano pamiątkową tabliczkę, a absolwenci wyrazili chęć spotkania za 20 lat.

Podczas oficjalnej uroczystości, która odbyła się w sali gimnastycznej, zgodnie z tradycją absolwenci złożyli ślubowanie i przekazali sztandar szkoły uczniom klas siódmych. Dyrektor Ewa Rycharska podsumowała osiągnięcia uczniów. Wręczono nagrody i dyplomy. Były też podziękowania za współpracę dla rodziców. Nie zabrakło też kwiatów i ciepłych słów dla nauczycieli i pracowników szkoły

(opr. red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz